Yolculuklarda Tesettür Kıyafetler Nasıl Seçilmelidir?

Yolculuklarda Tesettür Kıyafetler Nasıl Seçilmelidir?

13 Ağustos 2018

Yolculuklarda neleri yapmanız gerektiğinden daha çok, nelerden uzak durmanız gerektiğini bilmeniz gerekmektedir. Özellikle uzun yolculuklarda çok sık karşılaşılan ve yolculuğu dayanılmaz hale getiren en önemli sorun yanlış kıyafet seçimidir. Özellikle tesettür giyim tercih edenler uzun mesafeli yolculuklarda daha uygun kıyafet seçimi yapmalıdır. Çok fazla seçenek yok gibi düşünülmemelidir, çünkü tesettür kıyafetler günlük hayatta, iş hayatında ve yolculuk esnasında giyilebilecek rahatlıkta kıyafetlerle doludur.

 

 Yolculuklarda Ne Tür Tesettür Kıyafet Kumaşı ve Bedeni Tercih Edilmelidir?

           

            Günümüz tesettür modası pantolon ve tayt giyiminde daha çok tercih edilse de, dar kıyafetler alt giyimde günlük kullanım için idealdir. Uzun yolculuklarda çok fazla tercih edilmemelidir. Dar kıyafetler, yolculuğu zehir edebilecek unsurların başında gelmektedir. Yolculuk esnasında basınçtan şişen vücudu saran kıyafetler içinde rahatsız olmanızı sağlar. Terlemeyi artırdığı gibi, vücuttaki kan dolaşımını da olumsuz yönde etkiler. Özellikle deri pantolonlar terlemenin hızını artırmaktadır. Bu da 10 saatlik bir yolculukta epeyce rahatsız edici bir durum yaratmaktadır. Bu sebeple uzun menzilli bir yolculukta tesettür giyim alanında bol, rahat kıyafetler tercih edilmelidir. Hatta mümkünse kumaşı ilk seçim olarak seçmelisiniz.

 

            Tesetturpazari.com adresinin Çizgili, Fermuarlı ve Bağcıklı Pantolon Modelleri yolculuk için en ideal modeller olacaktır. Sitenin “Pantolonlar” kategorisinde bulunan diğer kumaş ve kot pantolon modellerini de inceleyebilir ve hızlı alışveriş ile satın alabilirsiniz.

 

 Yolculukta Tesettür Kıyafetlerin Altında Ne Tür Ayakkabı Kullanılmalıdır?

           

            Topuklu ayakkabılar kişiyi uzun göstermenin yanında kadınların alımlı olmalarını da sağlar. Ancak söz konusu uçakla veya otobüsle yolculuksa ve konu tesettür giyim ise topuklu ayakkabılar tam bir felaket demektir. Uçağa yetişmek için yapılan hızlı yürüyüş koşularda veya detektörlerden geçerken çıkartılması gereken ilk parçalardan biri ayakkabılardır. İnce topuklu veya platform ayakkabılarla çok çabuk hareket etmek spor ayakkabılara oranla çok zordur. Uzun süreli yolculuklarda tercih edilmesi gereken ayakkabı hızlı ve kolay giyilip çıkarılan türden olmalıdır. Bu tarz ayakkabılar rahatlık sağlamaktadır.

 

 Yolculuklarda Tek Kat Tesettür Kıyafet Yeterli Olur Mu?

           

            Gideceğiniz yere ve iklim şartlarına uygun bir biçimde giyinmelisiniz. Böyle yerlerde alınacak en uygun önlem kat kat giyinmektir. Yani sıcağı hissettiğiniz zaman çıkartabileceğiniz hava soğuk olduğunda ise giyebileceğiniz kat kat giymelisiniz. Eğer tesettür tunik modeli giyinmiş iseniz, üzerinize bir kazak veya şal da alabilirsiniz. Elbise veya gömleklerinizin üzerini ferace ile örtebilirsiniz. Daha sonra duruma göre bunları çıkarabilme imkanına kavuşursunuz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.