Yaz Sezonunda Tesettür Elbise Trendleri

Yaz Sezonunda Tesettür Elbise Trendleri

05 Eylül 2018

 Tek parça olması ve kombin yapma anlamında kolaylık sağlayan tesettür giyim parçalarından biri de elbiselerdir. Sokak stilinden davetlere neredeyse her yerde kullanılabilecek bu parçalar ile farklı elbise kalıpları ile her zevke hitap eden çeşitleri mevcuttur.

 

 Renkler

 

 Yaz sezonu için model ve renklere bakıldığında elbiseler doğadan aldıkları enerjiyi yansıtmakta aynı zamanda da sıcakların getirdiği daraltıcı ortamı da tolere etmektedir. Lavanta rengi ve yeşil, sarı gibi renklerin elbiselere uygulanması insanların enerjisini de yüksek tutmaktadır. Renklerin ayrı ayrı kullanıldığı gibi renklerin karıştırıldığı ve enerji seviyesini biraz daha yukarı çıkaran desenler, renkler tesettür elbise modelleri üzerinde etkili olmuştur.

 

 Keten Kumaşlı Elbiseler

 

 Yaz trendleri arasında doğal içerikli kumaşlardan elde edilen keten veya pamuklu elbiseler de bulunuyor. Yapısı gereği çabuk kırışan kumaşlar olsalar da rahatlık ve sıcak günlerdeki sağladığı kolaylık sayesinde modern bir görünüm oluşturmaktadır. Uzun, beyaz, ekru gibi renkler özellikle bu doğal elbiselerde tercih edilen renkler arasındadır. Üzerine de şal olarak pamuklu şalların kullanımı ile terletmeyen ve rahat bir kombin oluşuyor.

 

 Detaylı Elbiseler

 

 Pastel renkler ile bir araya gelen tüllü ve dantel içerikli elbiseler sokak modasındaki tesettür elbise olarak yerini alırken çevreye modern ve sofistike bir enerji vermektedir. Volan ise serüveni geçmişten bugüne uzanan geçen sezonda kendini gösteren bir detay olarak yaz sezonunda yine kendinden söz ettirmektedir. Fırfır detayı da tıpkı volan gibi etkisini hala sürdürmekte olup uçuş uçuş elbiselere daha da ferahlık katmaktadır.

 

 Desenli Elbiseler

 

 Çiçek temalı elbiselerin popüler olduğu bu sezon yine bu desenler ve renkler ile romantik bir stil oluşturuluyor. Yazın rahat ve kullanışlı parçaları olan elbiselere çiçek desenleri aracılığıyla enerji yüklemesi yapılıyor. Mazisi olan desenlerden biri de puantiyedir. Puantiye bu sezon da ihtişamını kaybetmeden elbiseler üzerinde ağırlığını koymaktadır. Farklı boyutları ile puantiyeli elbiseler zarif ve modern bir ihtişamı yansıtıyor. Desen olarak çizgilerinde oldukça popüler olduğu bu sezonda denizi anımsatan mavi renk ile de uyum içerisindedir. Çizgili kıyafet seçerken bayanların enine çizgilerin geniş gösterdiğinin bilinmesi ve dikkat edilmesinde fayda vardır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.