Vücut Şeklinize Hangi Tunik Modeli Yakışır?

Vücut Şeklinize Hangi Tunik Modeli Yakışır?

15 Kasım 2018

Vücut Şekline Göre Tunik Seçmek Neden Önemlidir?

 

            Tesettür giyimdeki en önemli noktalardan bir tanesi vücut hatlarının tamamen kapanıyor olmasıdır. Bu duruma en uygun kombinleri de tesettür tunik tercih ederek yapmanız oldukça kolaydır. Vücut hatlarının belli olmaması için bol kalıba sahip olan tunikler seçmek gerekir ama çuval gibi olan, vücudumuza yakışmayan tunikler giyerek de şıklığımızdan ödün vermek istemeyiz. İşte bu nedenle vücut tipimizi bilmek ve buna uygun olan tunik modelleri seçmek her açıdan son derece mantıklı olacaktır. Ayrıca kilolu bir bayansanız vücut tipinize uygun olan tunik ile fazla kilolarınızı da kamufle ederek istediğiniz görünüme rahatça ulaşabilirsiniz. Elbette vücut şeklimize uygun olan tunik modelini seçmek için öncelikle vücudumuzu tanımamız gerekmektedir.

 

 Vücut Şekilleri Nelerdir?

 

            Vücut tiplerinin kalıplaşmış olarak bilinen 4 farklı çeşidi bulunmaktadır. Bu çeşitler elma vücut tipi, dikdörtgen vücut tipi, armut vücut tipi ve de kum saati vücut tipidir. Elma vücut tipi, elmanın şeklinden de anlaşılabileceği üzere göğüs ve karın bölgesi geniş olan yuvarlak hatlı vücut şeklidir. Dikdörtgen vücut tipinde omuzlar son derece geniştir ve bel inceliği azdır. Armut vücut tipi ise omuzların dar olduğu, kalçanın ise geniş olduğu vücut tipidir. Kum saati vücut tipinde ise her şey orantılıdır, bel çok güzel bir kavise sahiptir.

 

 Hangi Vücut Tipi Nasıl Bir Tunik Modeli Giymelidir?

 

            Aslında tesettür tunik seçimi yaparken dikkat etmemiz gereken nokta, vücudun hangi bölgesi belirginse orayı kamufle edecek ama aynı zamanda şık gösterecek seçimler yapmaktır. Elma vücut tipine sahip bir hanımsanız, daha salaş ve de kalçanın hemen altında biten bir model seçmelisiniz. Kilolu gözükmemek ve de vücut hatlarını belli etmemek için ne çok dar ne çok bol bir seçim yapmayınız. Dikdörtgen vücut tipindeyseniz çok zorlanmazsınız. Omuzlarınız geniş olduğu için vatkalı ve kalıplı olan tuniklerden uzak durun ve de belinize kemer takmayın. Armut vücut tipinde, omuzları geniş göstermek için vatkalı ve de kalçayı kamufle etmek için düz kesim ve bol tunikleri tercih etmelisiniz. Kum saati vücut tipindeyseniz çok şanslısınız. Vücut hatlarınızı belli etmeyen herhangi bir modeli gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Bedeninize ve boyunuza uygun tunik modelleri için www.tesetturpazari.com/tesettur-tunik adresini inceleyebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.