Uzun Tunik Giymenin Püf Noktaları

Uzun Tunik Giymenin Püf Noktaları

07 Ağustos 2017

Uzun tunikler günümüz de oldukça moda olan kıyafetlerdir. Her mağaza da uzun tunik modası ile karşılaşmak mümkündür. Uzun tunikleri giyim de tercih etmek çok akıllıca bir durumdur. Çünkü uzun tunikleri birçok şekil de kombin edebilirsiniz. Dar paça kot pantolonlar ve taytlarla güzel bir şekil de kombin edebileceğiniz uzun tunik modellerini ayrıca elbise olarak da giyebilirsiniz. Ancak uzun tunik modelleri genellikle tesettürlü bayanların tercih ettiği hatta genellikle tesettürlü bayanlar için üretilen kıyafetlerdir. Uzun tunik giymenin püf noktalarından bahsedecek olursak şunları söyleyebiliriz;

 

 1- Eğer ki bir uzun tunik modelini tercih edecek olursanız kısa ya da uzun boylu olun hiç fark etmez kesinlikle topuklu ayakkabı tercih etmelisiniz. Çünkü uzun bir tunik yere kadar olmayacağı için boyunuzu ister istemez kesecek. İster istemez sizi olduğunuzdan daha fazla kısa gözükürsünüz.

 2- Ayrıca tunikleri tercih ettiğiniz de altına dar pantolon ya da taytlar giymeyi tercih etmelisiniz. Bol pantolonlar sizi olduğunuzdan daha kalın gösterecektir.

 3- Uzun tunikleri giyen giymeyi tercih eden tesettürlü bayanlar daha çok açık renkli tesettür şal ya da eşarp modellerini tercih etmeliler.

 4- Uzun tunik modellerin de genellikle düz renkleri tercih etmek sizi olduğunuzdan daha zayıf ve daha uzun gösterir. Ancak bazı desenli tunik modelleri sizi daha kalın gösterirken boyunuzu da biraz olsun keser. Olduğunuzdan daha kısa gözükürsünüz.

 5- Uzun tunik giyerken hamile gibi gözükmek istemiyorsanız çok bol tuniklerden ise dar tunikleri tercih etmek daha doğru bir tercih olacaktır. Bol tunikler eğer ki zayıfsanız sizi hamile gibi ya da şişman gibi gösterebilir. Ancak çok da zayıf bir fiziğe sahip değil iseniz dar tunikleri değil hafif bol tunikleri tercih etmeniz daha doğru bir seçim olacaktır.

 Bu ve bunlar gibi ufak püf noktalarına dikkat ettiğiniz de uzun tunikler ile birçok farklı şekiller de şık ve modernliği yakalayabilirsiniz. Şık olmak sanıldığı kadar da zor bir şey değildir. Sadece şık olmak için ufak püf noktaları vardır ve bunlara uymanız sayesin de doğru bir kombin yapmış olursunuz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.