Uzun Kollu Elbise Modellerinde Yaz Sezonu İçin Tercih Edilen Modeller Nelerdir?

Uzun Kollu Elbise Modellerinde Yaz Sezonu İçin Tercih Edilen Modeller Nelerdir?

01 Ağustos 2017

Uzun kollu elbise modelleri hakkında bilinmeyen genel bilgiler nelerdir?

 

            Günlük ve özel zamanların en çabasız elde edilen şıklığına kavuşmak için tercih edilebilecek doğru tasarımlardan biri olmaktadır. Uzun kol tasarımına hakim elbise modelleri, ince ve özellikle şifon kumaş olarak yaz aylarında bulunmaz bir sıra dışı şıklık ve sadelik elde etmek isteyenlere özel olarak tasarlanmış olmaktadır. Birbirinden farklı baskı modellerine hakim olan tasarımları, özellikle kadınların plaj ve yazlık kesimlerinde de tercih alanlarında olmaktadır. Şık ve zarif bir görünüm elde etmek isteyenlere özel kullanım alanları bulunan uzun kol tasarım elbiseler, uçuşan etekleri ile farklı bir görünüm sergilemektedir. Kolları dirsekte biten beli kemerli tasarımlar, bilekte biten balon kol modelleri ve dar dantel işlemeli kolları ile bir çok tasarım çeşidi bulunmaktadır.

 

 Uzun kollu elbise tasarımları, nasıl olmaktadır ve ne tarz modellerde uzun kol daha çok tercih edilmektedir?

 

            Yazın en şık bayanı olmak için tek parça kolaylığı sağlayan elbiselerin, kollarındaki farklı tasarım detayları ile çok daha değişik bir tarz yaratmak mümkün olmaktadır. Kısa elbiselerin dahi olmak üzere uzun kol tasarımları son bir kaç sezonunun en tercih edilen modelleri arasında yer almaktadır. Uzun kol tasarımı soğuk ve serin havalarda tercih edilebilir düşüncesini tamamen değiştiren uzun kol tasarımına sahip yazlık elbiseler, zaman zaman kollarında açık ve düz dekolte ile kullanılmaktadır. Kolun düğme kısmından omuz hizasına kadar gelen dekoltesi ile çok sade elbiseler bile çok zengin duruşlar elde edebilmektedir.

 

 Uzun kollu elbise modelleri hangi kol tasarımları ile farklı durmaktadır?

 

            Yaz ve sıcak sezonlarda özellikle tercih edilen geniş oturumlu tasarımlar, yaz aylarında çok sıkmamak ve sıcakta bunaltmamak adına kol kısımlarında da serin ve uçuşan bir havaya teslim olmaktadır. Uzun kol tasarımları, içi açık ve baskılı dantellerden elde edilen mükemmel tasarımlar ile tercih edilebilmektedir. Bilek kısmında şişerek balon görünümü veren kol detayları ise, uzun ve kısa elbiselerde sıklıkla tercih edilerek, şifon kumaş inceliğine sahip olmaktadır. Uzun elbiselerin kollarındaki baskılar bel inceliğini ortaya çıkaran kemerler ile aynı tonda tercih edilebilmektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.