Uzun kollu elbise çeşitleri

Uzun kollu elbise çeşitleri

09 Şubat 2017

Tesettürlü hanımlar kıyafet tercihi yaparken elbette inançlarına göre giyinmek için uzun, kapalı ve bol giysileri seçerler. Çünkü tesettür dediğimiz şey zaten vücut hatlarını belli etmeden örtünme anlamına gelmektedir. Tesettür giyim dünyası son yıllarda bir ivme kazanarak genel olarak modanın kalbine doğru yükseldi ve her kadının modelleri ile beğenisini kazandı. İşte bu yüzden artık kapalı bayanlar da zevklerini yansıtan kıyafetleri kolaylıkla bulup giyebilme özgürlüğüne sahipler. Tunik, kap, pardösü, gömlek, etek ve uzun kollu elbise modellerinin yanı sıra sizi yansıtan birbirinden güzel feracelerle de karşılaşıyoruz. Ferace modasının tarihi bizde birkaç sene öncesine dayanmaktadır.

Ferace dediğimizde aklımıza genellikle Arap havası estiren, pardösüye benzeyen ama ondan daha ince ve daha süslü kıyafet çeşitleri geliyor. Günümüzde feraceler o kadar beğenilip tutuldu ki feracenin tarzına benzeyen saray elbisesi olarak da adlandırabileceğimiz uzun kollu elbise çeşitleri ile karşılaşıyoruz. Bu elbiselerin en büyük özelliği insanın gözünü kamaştıran parlak işlemeleri, sırmaları ve süslemeleri. Bu elbiseler özellikle düğün ve nikâh gibi özel gün ve davetlerde giyilecek tarzdan. Saray elbiselerine en çok yakışan detaylardan birisi de havalı ve hareketli tülden eklemelerdir. Bu elbiselere tül eteklerin, kabarık formlu kolların çok yakıştığını söyleyebiliriz. Ten renginize göre mercan yeşilini, saks mavisini, pudra pembesini veya şimdilerde çok moda olan bordoyu kullanabilirsiniz.

Uzun kollu elbise alırken elbette nerede giyeceğinizi de göz önünde bulundurmalısınız. Mesela gündelik kıyafet olarak giyeceğiniz elbiselerde rahatlık ve hareket özgürlüğü imkânı verenler daha mantıklı bir seçim olacaktır. Son zamanlarda yazın ince kumaşla kışın ise kalın formda tasarlanan gömlek tipi elbiseler oldukça moda. Önden düğmeli olan bu elbise modelleri kemerle tamamlandığında sportif havası da bu şekilde zenginleşmiş oluyor. Haki yeşilin çok yakıştığı bu modellerde farklı renk seçeneklerinin olması da bir avantajı olarak görülebilir. Özellikle yaz aylarında gömlek elbiselerin ince, ferah ketenden üretildiğini görüyoruz. Kışın ise pamuklu kumaşlardan oduncu desenli gömlek elbiselerle birlikte kullanılan uzun çizme ve botlar oldukça çekici ve estetik görünmektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.