Uzun Kabanlar Neden Tercih Edilmektedir?

Uzun Kabanlar Neden Tercih Edilmektedir?

20 Mart 2018

Uzun Kabanlar Neden Tercih Edilmektedir?

 

            Tesettür kaban kategorisinde bulunan kabanların her biri farklı modellerde üretilmektedir. Farklı desen ve modellerde üretilen bu kabanlar her kişinin ayrı tarzına uyum sağlaması için özel olarak tasarlanmaktadır. Kaban modellerinde boy parçalara göre değişim göstermektedir. Son zamanların en çok tercih edilen modellerinden olan uzun kabanların tercih edilme nedeni ise kullanım kolaylıklarıdır. Bu tarz kabanlar ile kolay kombinler ortaya çıkarabilirsiniz. İçinize dar bluz ya da pantolon giyerek üzerinize bu uzun tesettür kaban modellerinden birisini alabilirsiniz. Tesettür kaban parçalarında uzunluk ve bedeninizden büyük olması tesettürlü hanımların daha rahat hareket etmesini sağladığından en çok tercih edilen kaban modelleri arasında yer almaktadır.

 

 Uzun Kaban Giymenin Püf Noktaları Nelerdir?

 

            Tesettür kaban parçalarında uzun modellerin seçilmesi için bazı püf noktalar bulunmaktadır. Bu uzun kabanları doğru kombinlemek için ve kabanın şıklığını korumak için dikkat edilmesi gereken özellikler arasındadır. Uzun kaban tercihi yaparken boyunuz oldukça önemli bir rol oynamaktadır. Boyu kısa olan kişiler için uzun kaban tercihi yanlış olacaktır. Aynı zamanda proporsiyonunuzun düzgün göstermeyecektir. Fakat özel davetler için bir kaban arayışı içerisindeyseniz tercihinizi kendi boyunuzdan uzun yapabilirsiniz. Çünkü uzun kabanınızın altına topuklu ayakkabı giyerek daha uzun ve düzgün bir fiziki görünüm sağlamış olursunuz. Bir diğer püf nokta ise uzun kabanlarda içinize giydiğiniz pantolon rahatlığınız açısından önemli bir seçim olacaktır. Uzun kabanın boyundan dolayı içinize giydiğiniz pantolon ya da etek gözükmeyeceği için seçimlerinizde daha rahat olabilirsiniz.

 

            Kaban tercihi yaparken renk seçimine de dikkat etmeniz gerekmektedir. Genellikle kaban gibi parçalar uzun süreli kullanım imkanı sunmaktadır. Bu tarz alışverişlerde daha uzun süreli kullanıma uygun seçimler yapmanız gerekmektedir. Kaban alırken o sezonun moda olan rengini tercih etmeniz diğer sezonlar için uygun bir seçim olmayacaktır. Bundan dolayı zamansız bir renk seçimi yapmanızda yarar vardır. Son olarak kaban seçimlerinizde doğru bedeni tercih etmeniz gerekmektedir. Tam üzerinize oturacak modeller zaman içerisinde size dar gelmeye başlayabilir. Bu yüzden kendi bedeninizden bir beden büyük almanız daha uzun süreli kullanım sağlayacaktır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.