Testtürde Kap Modeli

Testtürde Kap Modeli

14 Kasım 2017

Kap Nedir?

 

            Diz altında olan ve ince kumaştan üretilmiş dış giyimine kap denir. Tesettür giyimin en yaygın olan dönemlerinde en çok tercih edilen giyim türüdür. Daha çok yaz aylarında tercih edilmektedir. Bunun nedeni ince bir kumaşa sahip olmasıdır, tesettür kap türündeki çeşitlilikleri her anlamda kendini geliştirmiştir. Tesettür giyimde şıklığı tercih edenlerin dolabında bulunması gereken tesettür kap olmalıdır. Bu kaplar fermuarla düğmeli ve desenli olmaktadır. Farklı renkleri de bulunmaktadır. Kaplar da desenler bazen boydan boya bazen sadece yaka kısmında olmaktadır. Sadece modelleri de bulunmaktır.

 

 Kap Ve Pardesü Arasındaki Farklar Nelerdir?

 

 1- Pardesü kapa göre daha uzundur.

 2- Kap modelleri pardösülere göre daha desenlidir. Pardesüler daha sadedir.

 3- Kaplar daha hafiftir ve ince modellidir.

 4- Kapları daha çok pantolon ve jeanlerle tercih edilirken pardesüde etek pantolon modellerle tercih edilmektedir.

 

 Kap Kombinlemesi Nasıl Yapılmalıdır?

 

            Kap modelleri daha çok pantolon ve kot pantolonların üzerine kombinlenmektedir. Birçok renk ve modeli bulunmaktadır. Kaplar ince olmasının avantajının yanında biri de renk bakımından her renginin bulunmasıdır. Böylelikle bir davete giderken de rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Giyimi gibi kullanımı da oldukça rahattır, tesettür kap modeline ve rengine göre aksesuarlarla kombinleyebilirsiniz. Bunlar ayakkabı ve çantadır. Kapın rengine uyum sağlayan bir çanta ve ayakkabıyla bir bütün halinde ve daha şık görünmenizi sağlayacaktır.

 

 Kap Alınırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

            Her giyimde olduğu gibi tesettür giyim seçerken de püf noktaları bulunmaktadır. Bu püf noktalara dikkat ederseniz daha şık bir kombin yakalamış olursunuz. Her diz altında olan ürünler kap değildir. Benzerlik gösteren ürünler bulunmaktadır. Kap alırken kişinin bedenine uymasına dikkat edilmelidir. Bedenin büyük olması durumunda sizin değilmiş gibi istemeyen ve rahatsız edici bir görüntüye sahip olursunuz. Kapın küçük olması durumunda da bedeni sıkar ve hareket kabiliyetini sınırlar rahat hareket etmezsiniz. Kap alırken kesimine de dikkat edilmelidir. Çünkü bazen bedeninizi söylerken kesiminden dolayı geniş ya da dar olabilir. Ürünü almadan önce mutlaka denemelisiniz. Böylelikle üründe her hangi bir hata varsa üstünüzde daha rahat görmenizi sağlayacaktır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.