Tessettür Giyimde İdeal Kaban Nasıl Olmalı?

Tessettür Giyimde İdeal Kaban Nasıl Olmalı?

19 Şubat 2018

Tesettür giyimde tercih elden kaban modelleri öncelikle beden ölçülerinizden bir beden daha bol olmalıdır. İnancın gerektirdiği biçimde bedenin mahrem yerlerini kapatmalı, aynı zamanda şık durmalıdır. Günümüzde eskiye nazaran firmalar birçok tesettür elbise ve tesettür kaban modelleri üretmektedir. Bu çeşitlilik içinde kendinize uygun olan tesettür kaban modelini bulmak oldukça kolaylaşmıştır. Düğmeli kabandan fermuarlı kabana, fermuarlı kabandan kemerli kabanlara kadar çok sayıda model ve renk piyasada mevcuttur. Bu renk seçenekleri içinde yapacağınız tercihler ile eşarp ayakkabılarınız ile çok güzel görünümler oluşturabilirsiniz. Bunların yanı sıra tesettür kaban için uygun nitelikteki takılar ile güzelliğinize şıklık katabilirsiniz.

 

 Tesettür Kaban Alırken Nelere dikkat edilmelidir?

 

            Günümüzde çok çeşitli sayıda tesettür kaban üretilmektedir. Tesettür kaban alırken ince ve dayanıksız kumaşlardan uzak durmak gereklidir. Kabanın şıklığı kadar kalitesi ve dayanıklılığı da esas alınmalıdır. Kaban alırken sıcaklık dengesini en şekilde koruyan, astarlı kabanlar tercih edilmelidir. Kabanın şık olmasının yanında vücudu soğuktan koruyabileceği malzemeden üretilmesi önemli bir etkendir. Bununla beraber benzer kumaşlardan üretilen tesettür kaban modelleri arasında fiyat farkı olabileceği akılda tutulup sıkı bir araştırma yapılmalıdır.

 

            Kaban şıklığı ve kalitesinin yanında önemli olan bir diğer husussa kaban kullanışlı olmasıdır. Derin dış cepleri olan, içinde ekstradan cep bulunan kabanlar günlük kullanımda oldukça işinize yarayacaktır. Ayrıca bulunduğunuz bölgenin iklimini göz önünde bulundurarak tesettür kaban almanız gerekmektedir. Çok soğuk bölgelerde göğüs kısmınızı açıkta tutan kemerli tesettür kabanlar kullanım açısından şık dursa da, vücudunuzu gerekli ısıda tutmaz.

 

 En sık Tercih Edilen Tesettür Kaban Modelleri Hangileridir?

            En sık tercih edilen tesettür kaban modelleri kemerli olanlardır. Kabanın altındaki kıyafetleriniz açıkta kalacağından kombin yapmak bu modelde çok daha kolaydır. Ayrıca çeşitli takılar ile şıklığınızı arttırabilirsiniz. Kemerli kabanlar dışında düğmeli kabanlar da bayanların sıkça tercih ettiği bir modeldir. Klasik duruşuyla her sene moda olan tesettür kabanlar arasına girmeyi başaran düğmeli modeller küçük eklemeler ile çok daha güzel bir hale getirilmektedir. En çok tercih edilen kabanların ortak özelliğine baktığımızda ise, geniş yakalı ve tüylü olmaları ayırıcı özellik olarak karşımıza çıkar.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.