Tesettürlü Bayanların En Sık Yaptığı Giyim Hataları

Tesettürlü Bayanların En Sık Yaptığı Giyim Hataları

15 Mayıs 2016

Tesettürlü bayanlar şık görünmek isterken küçük giyim hataları yapabiliyor. Bu küçük hatalar da maalesef şıklıklarına gölge düşürebiliyor. Şık bir görünümden uzaklaşmakla beraber nahoş bir görüntü dahi sergilenebiliyor.Bu yüzden tesettür giyim tüyoları hususunda sizlere aktarmak istediğiniz bilgiler var. Aynı zamanda kapalı giyim tarzını tercih etmiş hanımların en çok hangi giyim hatalarını yaptıklarına da göz atacağız.

Pardesü Altından Görünen Kıyafetler

Muhafazakar hanımların en çok yaptığı hata pardesü, mont ya da kabanlarının altından kıyafetlerinin sarkmasıdır. Eğer sürekli olarak pardesü kullanıyorsanız pardesünün topuklarınıza kadar uzanan bir boya sahip olması gerekir. Ancak asla yere değmemeli. Bu sayede giydiğiniz etek ya da pantolon pardesü altından görünmeyecek ve nahoş bir görünüm de ortaya çıkmayacaktır. Mont, pardesü gibi kıyafetlerinizin boyunuza uygun olduğundan emin olmalısınız.

Hatalı Bağlanmış Eşarp ve Şallar

Hanımların yaygın olarak yaptığı tesettür giyim hatalarından bir diğeri de hatalı bağlanmış eşarplar ya da şallardır. Başörtüsünü takarken kenarlarını eşitlemeniz gerekiyor. Kenarlardan biri uzun, diğeri kısa olduğunda şık bir görünüm sergilemeyi beklemeyin. Asimetrik bir duruş tüm şıklığınızı ortadan kaldırabilir. Bu nedenle eşarbınızı ya da şalınızı düzgün bir şekilde bağlamaya özen gösterin.

Bone Kullanımı Hataları

Bir diğer hata da bone kullanımı sırasında yapılıyor. Kaşların hemen üzerine gelecek şekilde bone takmak, şık duruşunuzla beraber yüzünüzün estetik görünümünü de ortadan kaldırabiliyor. Bone saçlı derinin başladığı yerden takılmalıdır. Alın kısmının küçük bir bölümü bone ile kapatılabilir. Ancak tüm alın bölgesinin kapatılması hoş olmayan bir görüntüye sebebiyet veriyor.

Başörtüsü Bonbelerinde Abartıya Kaçmak

Son dönemde popüler olan içi dolgulu bonelerde abartıya kaçmamak gerekiyor. Kafanın tepe bölgesinde bir bombe oluşturan boneler büyük ilgi görünce bombe kalınlığı arttırıldı. Ancak kafanızın üzerinde çok büyük bir bonbe olması hem uzaktan hem de yakından tuhaf görünmenize neden olabiliyor. Bonbeli boneleri kullanabilirsiniz. Fakat asla abartıya kaçmamalısınız.

Kısa kollu kıyafetlerin içerisinde uzun kollu bir kıyafet giymek de özellikle genç hanımların yaptığı giyim hataları arasında yer alıyor. İki kat kıyafet giyme zorunluluğundan kendinizi kurtarabilir, giyim şeklinize en uygun ürünleri sitemizden uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.