Tesettürde Tunik Modası

Tesettürde Tunik Modası

17 Ocak 2019

            Tunik, pantolon veya etek üzerine giyilen, bol ve uzun kadın gömleklerine verilen isimdir. Dizlere kadar uzanan tunik gömlek, özellikle muhafazakar kadınların tercih ettiği bir giysidir.

 Tunik, her sezona ve her mevsime göre farklı hazırlanır.

 

 Kadınlarda Tunik Kullanımı

 

            Tunik, dar ve bol kesim olarak tercih edilir. Dar tunikler, kadının hareket etmesini önleyeceğinden dar kesim dikimlerde kadınların vücut ölçülerini iyi bilmesi gerekir. Tuniklerde genelde yeşil, yeşilin tonları bordo, kırmızı, saks mavisi ve siyah gibi renkler tercih edilir.

 

 Tunik ve Tesettür Uyumu

 

            Tesettür tunik, muhafazakar kadınların en çok tercih ettiği, mevsimine göre hazırlanan üst giysisidir. Yaz aylarında sıcak hava şartları düşünülerek biraz daha ince kumaştan yapılır. Farklı modellerde üretilir. Her yaşa, her renge ve her zevke göre tesettür tunik modelleri bulunmaktadır. Mevsimlik tunikler kadınların daha çok ilgisini çeker. Tesettür tunikler sadece günlük kullanım için hazırlanmaz özel gün ve gecelerde giyilmek için hazırlanan geceye uygun şık tesettür tunikler de kadınların kullanımına hazırlanır. Bu tuniklerin altına giyilecek pantolon özel seçilmeli ki gece genelde kanvas pantolon tercihi yapılmalı ve şık bir topuklu ayakkabı ile kombin tamamlanmalıdır. Dar kesim pantolon da giyilebilir, tunik uzun ve bol olduğundan fazlalıkları kapatır. Böylece kadınlar gecede şık bir görünüm yakalayabilir. Tunikler müşterinin isteğine göre özel desenli ve işlemeli olarak ta hazırlanabilir ancak pek çok kadının tercihi düz renk tuniklerdir.

 

 Aksesuar Seçimi

 

 Tuniklerde kullanılacak aksesuarlar tunik ile uyumlu olursa daha çok dikkat çeker ve istenilen şıklık yakalanır. Özellikle eşarp seçiminde tunikle uyum önemlidir. Mavi siyah bir tunik yine siyah ya da mavi bir eşarp ile kullanılırsa daha şık ve sade bir görünüm elde edilir.

 

 Bazı tunikler, biraz daha uzun olduğundan bir tayt ile de kullanılabilir. Ne giyileceğine karar verilemiyorsa tayt üzerine giyilecek uzun bir tunik günü kurtaracaktır. Günümüz kombinlerinde tuniğin altına giymek için kot pantolonlar da kullanılmaktadır.

 

 Kış aylarında tunikler biraz daha kalın kumaşlardan yapılır ve kişileri soğuktan korur. Ayrıca bu aylarda koyu renk tunikler tercih edilmektedir. İsteğe göre kısa kollu tunikler de tasarımcılar tarafından hazırlanmaktadır.

 
Tesettürde tunik modasının en seçkin parçalarını www.tesetturpazari.com/tesettur-tunik adresinde bulabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.