Tesettürde Şal Ve Renk Seçimi Nasıl Olmalı

Tesettürde Şal Ve Renk Seçimi Nasıl Olmalı

29 Nisan 2019

 Tesettür kombini, bayanların tesettür elbiselerini seçtiklerinde en çok merak ettikleri konuların başında geliyor. Tesettür kombini sağlamanın birçok yolu vardır ancak sanıldığı kadar çok kolay değildir. Nitekim bir yandan kadınlar sevdikleri elbiseleri tercih ederken bir yandan da bu uyumu yakalamaya çalışırlar. Baştan aşağıya uyum ise modacıların tavsiye ettiklerine dikkat edilirse yakalanabilir.

 

 Üst ve Alt Uyumu Yakalamak

 

 Tesettür elbise kombinasyonu yaparken mutlaka, üst ve alt elbiselerin seçimine dikkat edilmesi gerekiyor. Örnek vermek gerekirse üstte uzun bir elbise giyildiğinde alta da kısa bir pantolon ya da etek tercih edilebilir. Aynı zamanda alttaki etek ya da pantolonlar uzun olduğunda da üst elbisesi mutlaka buna göre biraz daha kısa olmalıdır. Uzun ve kısa uyumu olmadığı takdirde, normal kilodan çok daha fazla kilolu ya da zayıf görüntü oluşturabilir.

 

 Renk Seçimini Nasıl Yapabilirsiniz?

 

 Tesettürde baştan aşağı önemli olduğu kadar burada tercih edilecek renkler de bir o kadar önemlidir. Bu renk uyumunu yakalamanız için önce sevdiğiniz rengi seçmeli ve ona en çok uyumlu olan renkleri belirlemelisiniz. Bu şal, elbise, etek, ayakkabı ve çanta uyumu olarak gösterilebilir. Yani baştan aşağı uyum içinde olmalısınız. Eğer açık renkleri seviyorsanız tesettür kombinde, pembe şal, uzun beyaz bir tunik, hafif kısa siyah bir etek ve yine açık renkli beyaz bir spor ayakkabı seçimi yapabilirsiniz.

 

 Bunun yanında özellikle renk kombinasyonu tavsiyesinde bulunan modacılara dikkat etmelisiniz. Aynı zamanda renk seçiminde hatalara düşmemek için sezona uyumlu olan renkleri de araştırarak bulabilirsiniz. Eğer kendi zevkinize göre hareket edeceksiniz de, o zaman mutlaka renklerin birbirleriyle olan uyumlarına bakmalısınız.


Birbirinden şık parçalarla oluşturulmuş tesettür kombin modellerine www.tesetturpazari.com/tesettur-kombin adresinden ulaşabilirsiniz. 

 Tesettürde Şal Seçimi Ne Kadar Önemli

 

 Kadınların tesettür kombinasyonu yaparken en çok zorlandığı konuların başında şal seçimi gelmektedir. Bunun nedeni seçtiğiniz şalın ten renginiz ve giydiğiniz elbiseyle uyum içerisinde olmasıdır. Sade renkli elbiseler için daha düz şallar tercih edilmelidir. Eğer şal elbisenin rengine ya da ten rengine ters olursa yapacağınız tüm tesettür kombin boşuna gidebilir. Bu yüzden mutlaka uyum içinde olan bir şal seçmeniz, daha sade tercihler yapmanızı öneriyoruz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.