Tesettür Ve Kombin

Tesettür Ve Kombin

11 Ekim 2017

Giyim bir bakıma kendini ifade ediş şekli olarak da tanımlanabilir. Kişi kendini hangi kıyafette mutlu hissederse ona yönelir. Herkesin seçtiği renk, şekil vb. farklı olabilmektedir. Kimi şık kimi rahatlık düşkünüdür. Kıyafet veya ayakkabı seçerken de bunlara dikkat ederler.

 

            Eskiye bakıldığında günümüzde daha fazla tesettüre dair çeşitlerle karşılaşmaktayız. Bu çeşitlilik tesettürü tercih edenlerin kendilerini daha iyi ifade edebilmelerini sağlamaktadır. Bunu yaparken tesettür kombin ilişkisine dikkat etmek hem uyumu hem de şıklık açısından daha anlamlı olacaktır. Artık çevremizde birçok tesettür markası bulunmaktadır. Her biri kendine özel tarzlarıyla, farklı model kesimleriyle tesettürlülere seçim imkanı sunmaktadır.

 

            Kılık kıyafette kombin her zaman büyük önem taşımaktadır. Tesettür kombin noktası da burada devreye girer. Renklerin uyumu, kıyafetin bol kesim veya dar kesim olması, paça boyu, üst kıyafetin uzunluğu gibi birçok konu tesettür kombin ilişkisinin sağlanmasında önemli rol oynar.

 

            Piyasadaki markalar artık eskisi gibi değil. Çok kaliteli, şık ve rahat kumaşlardan istenilen ölçülere ve modellere göre kıyafetler çıkarabilmektedir. Buna ayakkabılar, eşarp veya şallar, kullanıla diğer aksesuarlarda dahil olmaktadır. Bu nedenle saydığımız bu ürünleri kombine emek gerekmektedir. Böylece parçalar uyumlu bir şekilde birleştirilerek istenilen görüntü orta çıkmış olur.

 

 Son zamanların tesettür kombini nelerdir?

 

            Son zamanlarda birçok bilindik markalar, özel tasarımcılar sosyal medya hesaplarından paylaştıkları kadarıyla, kullandıkları pantolonlarda bol kesimi tercih ederken, üst giyimde arkadan uzun önden daha kısa olacak şekilde tunik tarzı giyim tercih edilmektedir. Bu kombinler genellikle rahatlığı ve şıklığı anı anda kullanmak isteyenler için tercih edilmektedir. Genelde takım olarak satılıp, kendiliğinden kombin olarak satışa sunulsa da, tek parça halinde de satın alıp kombin oluşturmak mümkündür. Bunun yanında eşarp veya şal modelleri de büyük önem taşır. Yukarıda belirtilen kombinde genellikle şal modelleri tercih edilse de eşarpların farklı desenleri ve renkleri kombini tamamlayabilmektedir.

 

 Elbise modellerinde tesettür kombin nasıl yapılır?

 

            Tesettürü tercih eden kadınların özellikle yaz aylarında en rahat kullandıkları kıyafetlerden biride elbiselerdir. Elbiseler genel olarak başörtüleriyle birlikte kombine edilir. Elbisenin altına giyilecek babet tarzı ayakkabılar kombini tamamlayacaktır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.