Tesettür Ve Kaban

Tesettür Ve Kaban

14 Kasım 2017

Tesettür de Kaban

 

            Kış aylarının gelmesiyle kabana olan ihtiyaçta artmıştır. Tesettür modası gün geçtikte daha çok gelişmekte ve kendini yenilemektedir. Bu nedenle günlük giyebileceğiniz şık kıyafetler de bulunmaktadır. Her tarzda kıyafet bulup kombinleyebilirsiniz. Dış giyim ürünlerini tamamlayan tesettür kaban modelleri oldukça çeşitlilik göstermektedir.

 

 Tesettür Kaban Modelleri Nelerdir?

 

            Diğer giyimlerde olduğu gibi muhafazakar giyiminde kendi içerisinde bir moda dünyası vardır. Dış giyimde olmak üzere daha önceki dönemlere göre giyimde farklılık göstermektedir. Muhafazakar giyim de dış giyimde mont veya kaban olarak adlandırdığımız modelleri mevcuttur. Bu modellerin şapkalı ve şapkasızı bulunmaktadır. Aynı zamanda manto tarzı pardesü modelli ve diz altı modelleri de kabanlar da bulunmaktadır. Tesettür kaban üzerinde çeşitli desenler de bulunmaktadır. Kabanlarda ön ve arka bölüm olarak motifler bulunmaktadır. Günümüz modasındaki desenleri de üzerinde bulundurmaktadır. Bu da alışık olunan modellerin dışına çıkılmasını ve farklı bir moda anlayışını ortaya koymaktadır. Mevsimine göre tesettür kaban uzun kısa ya da diz altın olmak üzere farklılık gösterir. Yaz aylarında daha kısa modeller tercih edilirken kış aylarında kaban modelleri daha çok tercih edilmektedir. Aynı zamanda vücut tipiniz tanıyarak kaban seçimini yapmalısınız. Eğer basen bölgesinde kilonuz varsa aşağısı daha geniş modelleri tercih etmelisiniz. Omuzlarınız geniş ise dik yaka modelleri tercih etmelidir. Boyunuz kısa ise yani minyon tipliyseniz daha çok diz maltı modelleri ve canlı renkleri tercih etmelisiniz. Mevsimine göre kaban seçeneğini doğru seçerseniz bu kabanınızın ömrünü de uzatacaktır. Daha uzun süreli kullanabilirsiniz. Kaban alırken kumaşına ve modeline dikkat edilmelidir. Kumaşı teninize değdiğinde sizi kaşındırmamalı ve rahatsız etmemelidir.

 

 Tesettür Kaban Kombini Nasıl Olmalıdır?

 

            Kabanlar daha çok kış aylarında tercih edildiği için öncelikle açık renkler yerine koyu renkleri

 tercih etmelisiniz. Bunun nedeni kışın giydiğiniz koyu renk kıyafetler ve aksesuarınız uyum sağlamasıdır. Günlük kullanım için tesettür kaban fermuarlı ve bağlı modelleri tercih etmelisiniz. Daha sportif ve şık duracaktır. Davet veya bir düğün için ise daha çok düğmeli ve ağır modelleri tercih etmelisiniz. Çünkü bu tarz modellerin daha dikkat çekici ve sade şık durmaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.