Tesettür Tunikler Yaz Aylarında Hangi Kumaşlardan Seçilmelidir?

Tesettür Tunikler Yaz Aylarında Hangi Kumaşlardan Seçilmelidir?

19 Eylül 2018

Tunikler, rahat kullanımı ve hemen her ortamda giyilen modellerinin mevcut olması gibi nedenler ile son yılların modasında önemli bir yere sahip oldu. Dolayısıyla bu giysiler hem yazlık hem de kışlık olarak farklı kumaşlardan elde edilerek satışa sunuluyor. Yaz aylarını daha ferah ve serin geçirmek için seçilecek tuniklerin, uygun kumaşlardan elde edilmesi önemli bir kriter.

 

 Yaz Aylarında Terletmeyen Kumaşlar

 

             Ülkemizde oldukça sıcak geçen yaz mevsimi, buna uygun bir giyimi gerektiriyor. Güneşin yakıcı bir etki bıraktığı bu günlerde terletmeyen kumaşlardan elde edilen tesettür tunik modelleri çoğunlukla kurtarıcı olarak kabul edilmektedir. Sıcak yaz günlerinde biraz daha spor bir giyimi tercih etmek, rahat etmenize yardımcı olacaktır. Üretilen spor tunikler incelendiğinde bunların genellikle penye ve pamuklu kumaşlardan elde edildiğini görüyoruz. Pamuklu kumaşlar güneşin tam tepede olduğu zamanlarda dahi, cildinizin nefes almasına imkan sunmaktadır. Bu sayede daha az terlemek ve yazı daha serin geçirmek mümkün olacaktır. Aynı şekilde penye kumaşların da daha ince oldukları için sıcak yaz günlerinde tunikler için kullanımı oldukça yaygındır.

 

  Keten Kumaşlardan Üretilen Tunikler

 

             Keten, tamamen doğal bir ürün olmasıyla, sentetik kumaşlara nazaran çok daha sağlıklıdır. Özellikle yazın sıcağıyla birlikte, kullanılan sentetik kumaşlar çok daha yakıcı ve sağlığa olumlu olmayan bir etki bırakıyor. Bunun yerine sıcak yaz günlerinde keten kumaşları tercih etmek, sizin için avantajlı olacaktır. Keten, ince bir kumaş olduğu kadar havayı geçirmesi ve terletmeme özelliğinin olmasıyla da biliniyor. Bu nedenle ketenden elde edilen tesettür tunik modelleri yazlık tercihleriniz arasında olmalıdır.

 

  Poplin ve Şile Bezini Unutmayın

 

             Yazlık kumaşlar arasında poplin ve şile bezi de önemli bir yere sahip. Şile bezi söz konusu olduğunda, akıllara ilk olarak bu kumaştan yapılan elbiseler geliyor. Ancak son zamanlarda oldukça başarılı şile bezi tunik modelleri de tasarımcılar tarafından üretilmeye başlandı. Poplin kumaş ise, günümüzde genellikle gömlekler ile kullanımı yaygınlaşan bir kumaş. Bu gömleklerin tunik tasarımına sahip, yani biraz daha uzun olarak üretilenleri de mevcut. Tüm bu kumaşlar ile yazın kendinizi ferah ve hafif hissedeceksiniz.

En şık kumaşlardan üretilen tunikleri www.tesetturpazari.com/tesettur-tunik sayfasında bulabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.