Tesettür Tunikler Neden Tercih Edilir?

Tesettür Tunikler Neden Tercih Edilir?

21 Mayıs 2018

Tesettürlü giyimi önemseyen bayanların vazgeçilmez bir giysisi olan tesettür tunik, günümüzde değişik modeller ile karşımıza çıkmaktadır. Her zevkten ve her kesimden insana hitap eden farklı tarzda ürünler üretilmektedir. Özellikle bu tarz tesettür ürünlere olan ilgi zamanla artmaktadır. Üreticiler tarafından müşteriler tarafından ilginin artması dikkate alınmaktadır. Bu şekilde de üretilen ürün sayısı ve model çeşitliliği de günden güne artış göstermektedir.

 

            Özellikle yazın yaz mevsimine, kışın kış mevsimine uygun olarak tasarlanan tesettür giyim ürünleri bayanlar tarafından ilgiyle karşılanmaktadır. Dar pantolonlardan ötürü kalçalarını saklamak isteyen bayanlar ile vücut hatlarının belli olmasından kaçınan bayanlar için tunik bire birdir. Özellikle bayanlar tarafından tercih edilmesinin başlıca nedenlerinden biri dizin üst kısmına kadar uzanmasıdır. Bunun yanı sıra ayrıca bol görünümlü oluşu da bayanların vücut hatlarını gizlemesini sağlar. Ayrıca bayanların rahatça hareket etmelerini de sağlamaktadır.

 

 Tesettür Tunik Tercihinde Renk ve Desen Ne Kadar Önemlidir?

 

            Mevsimlerin tesettür tunik üretiminde önemi büyüktür. Çoğu ürün üreticiler tarafından mevsimsel ve modaya uygun biçimde üretilmektedir. Yaz sıcağı düşünülerek yaz için üretilen ürünler biraz daha ince üretilmektedirler. Kullanan kişilerin yazlık kıyafetin içinde bunalması bu şekilde azaltılmış olur. Bunun gibi yaz aylarında mat ve pastel tonlar yerine canlı renkler tercih edilmektedir. Farklı ve canlı renk kombinleri ile çok şık görüntüler ortaya çıkmaktadır. Ayrıca üreticiler tarafından özel desenler kıyafetlere büyük bir özveri ile işlenmektedir.

 

            Bu desenler ve şekiller genelde geometrik şekiller iken, bazen çiçek desenleri olarak değişebilmektedir. Ancak genelde tesettürlü çoğu bayan tarafından düz, desensiz, sade tesettür tunik tercih edilmektedir. Düz kıyafetlerin tercih edildiği düşünülürse bunun bilincinde olan üreticiler ve tasarımcılar da bu şekilde düz tasarımlar yapmaktadırlar. Kış aylarında kalın kumaşlar ürünlerin üretiminde kullanılır. Bunun nedeni kullanan kişileri soğuktan korumak, üşümelerine engel olmaktır. Aynı zamanda kış aylarında çoğu tesettürlü bayan tarafından koyu renkler tercih edilir. Kış için tasarımcılar üretimlerinde koyu renkleri tercih etmektedirler.

 

 Tesettür Tunik Her Zaman Giyinilebilir Mi?

 

            Sadece günlük hayatta değil özel gün ve gecelerde de giyilebilir. Fakat günlük kullanılan tunik ile özel gün ve gecelerde kullanılan ürünler birbirinden farklıdır. Özel gün ve gecelerde giyilenler normal günlere oranla daha gösterişli ve daha şık olmaktadır. Bunun yanında daha hoş bir görüntüye sahip olmak için tuniklerin altına dar bir pantolon ve topuklu bir ayakkabı uygun olmaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.