Tesettür Tunik Seçiminde Bilinmesi Gerekenler

Tesettür Tunik Seçiminde Bilinmesi Gerekenler

28 Mart 2019

            Tesettür giyim geniş ürün yelpazesi ile müşterilerine çeşitli farklılıklar sunmaktadır. Kıyafet seçiminde karar vermekte zorlananlar için çeşitli alternatifler sunulmaktadır. Üst giyimde bir çok ürün seçilebilmektedir. Gömlek, bluz, tunik bunlarda bazısıdır.

 

 Tesettür Tunik

 

            Tesettür tunik üst giyimde tercih edilen bir kıyafettir. Tesettür giyimin ruhuna uygun olarak tunik seçimi yapılmalıdır. Tesettür kıyafet seçiminde alt giyim ile uyum dikkate alınmalıdır. Tesettür tunik kombin kıyafetleri çok sık tercih edilmektedir. Günlük hayatta ve özel bir davete uygun olarak dizayn edilen tesettür tunik en çok satılan kıyafetlerdendir. Tesettür tuniğin kumaşına göre giyim alanı belirlenebilmektedir.

 

            Şifon kumaş kullanılarak tunik tasarlanabileceği gibi, şile bezinden de yapılabilmektedir. Dolayısıyla seçilen kumaş türü tesettür tunik için giyim alanını belirler. Tesettür tunikler genç kadınlar için olabileceği gibi yaşlı kadınlar tasarlanabilir. Her yaş grubu için özgün tasarımlar bulunmaktadır. Türkiye içerisinde bir çok tesettür mağazası ve diğer mağazalarda kolaylıkla tunik modellerini görebilirsiniz. Ayrıca sanal ortamdan yani internet vasıtasıyla da tunik seçebilirsiniz. Tesettür pazarı adlı web sitesinde online olarak tesettür tunik satın alabilirsiniz.

 

 Tesettür Tunik ile Kombin Yapmak

 

            Tesettür tunik kombin çok çeşitli şekillerde olabilmektedir. Pantolon türleri ile tesettür tunik kombin yapılacağı gibi; etek ile de yapılabilmektedir. Alt giyimde tercih edilen giysiye göre tunik seçimi değişkenlik gösterecektir. Mesela alt giyimde kalem etek seçtiyseniz üstünüze daha bol kesim gelen bir tunik seçebilirsiniz. Piliseli kumaş etek ile orta uzun bir tunik tercih edebilirsiniz. Pantolon modelleri ile de tunik kombini yapılmaktadır. Pantolonun paça boyu tuniğin tarzının seçiminde kolaylık sağlayacaktır.

 

            Tesettür tunik spor tarzda seçilebileceği gibi özel günler için abiye tarzına yakın da seçilebilir. Tunik seçiminde tuniğin yaka tipi de farklı şekillerde olabilmektedir. Yuvarlak yaka, v yaka, hakim yaka şeklinde olabilmektedir. Burada kıyafetin bir bütün olarak değerlendirilmesi gerekir. İkinci bir kriter de renk uyumunu gözetmektir. Özellikle son dönemlerde nakışlı modeller ön plana çıkmıştır. Kol ve yaka kısmındaki nakışlar ile daha zarif bir görüntü elde edebilirsiniz. Kumaş pantolon üzerine giydiğiniz tunik ile davetlere gidebilirsiniz. Ya da pantolon üzerine giydiğiniz pilise detaylı tunik ile günlük bir kombin yapabilirsiniz. Ayrıca üzerinde kısa yazılı veya çizgi film karakterli tunikler de gündelik hayatta tercih edilebilir.


Birbirinden şık tesettür tunik seçenekleri için www.tesetturpazari.com/tesettur-tunik sayfamıza gözatabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.