Tesettür Tunik Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 5 Özellik

Tesettür Tunik Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 5 Özellik

05 Kasım 2018

 Kullanışlı bir giyim ürünü olan tesettür tunik modelleri günlük yaşamın hareketli temposuna başarıyla uyum sağlıyor. Akıllara gelen hemen her renk ve modelde tasarlanan bu giysileri satın alırken bazı püf noktalarını bilmek, doğru bir seçim yapmaya yardım edecektir.

 

  1. Sentetik Kumaşlardan Uzak Durun

 

             Doğal ve sağlıklı ürünleri kullanmak, modada da artık önemli bir trend halini aldı. Kendiniz için kaliteli bir tunik seçmek isterseniz, bunun mümkün olabildiği kadar doğal ve insan sağlığına zararlı olmayan kumaşlardan yapılmış olmasını tercih edebilirsiniz. Aksi halde bu kumaşların içerdiği zararlı kimyasallar deri yoluyla vücuda alınarak, uzun vadede sağlık sorunlarına neden olabiliyor. Ayrıca aldığınız bu türdeki ürünler birkaç yıkamadan sonra bozularak, bir daha giyilmez hale dönüşebiliyor.

 

  2. Terletmeyen Ve Rahat Modelleri Seçin

 

             Günlük yaşamda kendinizi rahat hissetmek isterseniz, tunik modelleri arasında rahat kesimlere sahip ve terletmeyen kumaşlardan yapılan tasarımları seçebilirsiniz. Bu tür modeller özellikle çalışan bayanların rahatlığı açısından değer taşımaktadır.

 

  3. Renk Seçerken Ten Renginizi Dikkate Alın

 

             Bir kıyafetin size yakışmasını sağlayan en önemli niteliği renginin sizin ten renginiz ile ne kadar uyum sağladığıdır. Bir tunik alırken eğer ten renginiz esmer ise, size özellikle açık renklerin daha çok yakışacağını bilmelisiniz. Canlı ve açık renkler esmer bayanları daha enerjik gösterebiliyor. Beyaz tenli bayanlar da koyu renklerin kendilerine sunacağı şıklığı değerlendirebilir.

 

  4. Bedeninize Uygun Kalıpları Satın Alın

 

             Tesettür giyim tarzını benimseyen hanımlar, bazen beden numaralarından daha büyük modellere yönelebiliyor. Ancak unutmamanız gerekir ki, tesettür tunik modelleri zaten bol kesime sahip olan giysilerdir. Dolayısıyla gereğinden büyük ölçüleri seçmenize hiç gerek yok. Büyük bedende alınan tunikler, sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterebilir veya ortaya salaş gir görünüm çıkabilir.

 

  5. Tarzınızı Belirleyin

 

             Herkesin bir giyim tarzı vardır. Bazı kimseler spor giyimi severken bazıları da daha gösterişli ve şık şeyleri sever. Genel giyim tarzınız eğer spor ise, seçeceğiniz tuniğin spor çizgileri yansıtmasına önem verin. Bu sayede, alacağınız ürünü diğer kıyafetlerinizle birlikte kolaylıkla kombin edebilir, aynı kıyafeti farklı seçeneklere dönüştürme fırsatı elde edersiniz.

Sizler için seçtiğimiz yüzlerce tunik modeli www.tesetturpazari.com/tesettur-tunik adresinde!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.