Tesettür Tunik Pantolon Kombinleri

Tesettür Tunik Pantolon Kombinleri

14 Mayıs 2016

Her ne kadar ilk etapta günlük bir kıyafet olarak tasarlansa da tesettürlü bayanlardan büyük ilgi görünce, en şık davetler için de farklı tesettür tunik modelleri hazırlanmaya başlandı. Şimdilerde tunikler kapalı giyim tarzına sahip bayanların kurtarıcı kıyafeti haline geldi.

Kıyafet kombini yapmakta zorlandığınız anda uzun tunik ve pantolon giyerek günü kurtarabiliyorsunuz. Kuşkusuz tuniklerin de en çok yakıştığı kıyafet, pantolonlar oluyor. Üstelik dize kadar uzanabilen uzun bir tunik modelini seçtiğinizde, altınıza gönül rahatlığı ile dar bir pantolon da giyebiliyor ve mahremiyetiniz açısından da hiç bir endişe yaşamıyorsunuz.

Tunik ve Pantolon Nasıl Kombinlenir?

Öncelikle tuniğinizin rengine uygun bir pantolon seçimi yapmanız gerekiyor. Şık bir kombin için zıt renklerin uyumundan faydalanmanız lazım. Eğer tuniğiniz koyu renklerde ise pantolonunuz açık bir renk tonunda olmalı. Eğer tuniğinizin rengi açıksa, bu defa pantolonunuz koyu bir renk tonuna sahip olmalı. Bu kontrast beraberinde şık ve hareketli bir görünümü de getirecektir.

Kumaş uyumuna da dikkat etmeniz gerekiyor. Parlak bir kumaş pantolon seçimi yapanlar tuniğinin mat olması gerektiğini bilmeli. Hem alt hem üst parçada parlak kumaşlar seçmek, nahoş bir görünüme sebebiyet verebilir. Ancak matlık konusunda böyle bir kaide yok. Hem alt hem de üst parça mat olabilir.

Pantolon ve Tunik Kumaşı Uyumlu Olmalı

Kumaş dengesini de doğru belirlemeye özen gösterin. Örneğin keten bir tunik tercih ettiyseniz altınıza şifon bir pantolon giymeniz pek doğru olmaz. Bir başka örnek daha verelim. İpek bir tunik ile yüksek oranda polyester içeren bir kumaştan dikilmiş pantolonlar uyum yakalayamaz. Sonuç olarak kumaş uyumu da önemli bir detay.

Son dönemde asimetrik etek ucu kesimine sahip tunikler bir hayli ilgi görüyor. Pantolon üzerine etek ucu asimetrik kesilmiş bir tunik giyebilir, gayet modern ve modaya uygun bir hava yakalayabilirsiniz. Yarasa kollu tunikler de pantolon ile muhteşem bir uyum yakalayabiliyor. Tunik çeşitlerimizi inceleyerek farklı tasarımlara uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.