Tesettür Tunik Nedir Ve Nasıl Kullanılır?

Tesettür Tunik Nedir Ve Nasıl Kullanılır?

01 Aralık 2018

              Tunik; günümüzde kapalı kadınların pantolon veya etek üzerine giymeyi tercih ettikleri, dizlere kadar örten üst kıyafet türüdür. Tunik, tesettür giyimle özdeşleşmiş bir giysi haline gelmiştir. Tesettür tunik, her sezon kullanılacak bir parça özelliği taşımaktadır. Özellikle kapalı kadınlar tarafından yaz sezonunda daha çok tercih edilen tunik rahatlığın yanında şıklık seçeneğini de kadınlara sunmaktadır.

 

 Tunik Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?   

   Tunik alırken tesettürlü kadınlar genellikle dikiş şekline bakmalıdır. Dar kesim tuniklerden kilolu kadınlar uzak durmalı, tercihlerini daha bol kesimli tuniklerden yana kullanmalıdırlar. Dar kesim tunikler kişiyi sıkıp, rahat hareket etmesini engellemektedir. Tunikler özellik olarak vücut hatlarında kapalılığı simgelemek adına kullanılan bir parça olduğundan, kusurlu bölgeleri örtmekte de kişiye avantaj sağlamaktadır. Günlük kullanımda kadınlara rahat kullanım imkanları sunan tunikler, aynı zamanda tercih edilen kumaşa göre şıklığında alternatif seçeneklerini sunmaktadır. Kumaş olarak şifon ve saten seçimleri, tunik kullanarak da şık bir görüntüye sahip olmayı sağlayacaktır. Tunikler aynı zamanda özel motifler ile taşlı, pullu işlemelerle de süslenmekte ve cazip bir hal almaktadır.

 

 Tunik Kombinleri Ve Aksesuar Kullanımı

 

             Tunik ve pantolon kombinleri, tesettürlü bayanlar tarafından en çok tercih edilen giyinme modeli olmaktadır. Kot veya kumaş pantolonlar üzerine kullanılan tunikler, kapalılığın gereği olan vücut hatlarını kapatma konusunda oldukça büyük bir vazife görmektedir. Tunik - pantolon kombinleri ile rahatlığa ulaşılacağı gibi, aynı zamanda kadınlar alımlı bir görüntüye de sahip olmaktadır. Şıklığın sadece abiye giymek ile olmayacağını tunik kullanan çoğu kadın ispatlamaktadır.

 

            Tunik kullanan kadınlar daha çok şal kullanımını tercih etmektedir, fakat eşarp kullanımı da başörtüsü tercihleri arasında yer almaktadır. Özel günlerde şık aksesuarlar kullanarak zarif bir hale getirilen tunikler, kadınlara zarafet katmaktadır. Tunik modellerine göre tercih edilen aksesuarlar ise değişiklik göstermektedir. Özellikle fermuar detayı ile şık hale getirilen bir tunik de aksesuar seçilirken, ince ayrıntılara dikkat edilmelidir. Kış aylarında, tuniklerin üzerine giyilecek kabanlar da tamamlayıcı özelliklere sahip olursa şıklık bir kadın için kaçınılmaz olacaktır.

 

             Tuniğin günümüzde bu kadar çok kullanılması ile www.tesetturpazari.com online alışveriş özelliğine sahip olunan site, şık ve kaliteli tunik modelleri ile tesettürlü kadınlara oldukça fazla alternatifler ve kolay alışveriş imkanları sunmaktadır.


Kombinlerinizi şık bir tunik ile tamamlamak için www.tesetturpazari.com/tesettur-tunik adresindeki birbirinden şık tunik seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.