Tesettür Tunik Kombinlerde Nelere Dikkat Edililmelidir?

Tesettür Tunik Kombinlerde Nelere Dikkat Edililmelidir?

15 Mayıs 2018

Son yıllarda tesettür kullanan bayanların sayısı giderek artmakta olduğundan dolayı, günümüzdeki tasarımcılar daha çok tesettür giyim üzerine ağırlık vermişlerdir. Durum böyle olunca da tasarımcılar çok farklı model, renk, desen, kumaşlarda tesettür giyim modelleri üretmişlerdir. Bayanlara hitap eden özel üretim tesettür giyim markaları arasında her türlü model giyim bulmak mümkündür. Bu modellerin çoğalması ve yeni modellerin ortaya çıkmasında müşteri istekleri de önemli yer tutmaktadır. Zaten birçok üretici firma yeni modeller oluştururken müşteri geri dönüşlerini, eleştirilerini ön planda tutmaktadır.

 

 Tesettür Tunik Kıyafeti Tamamlar Mı?

 

            Hem açık, hem tesettürlü bayanların ortak olarak kullandığı tesettür tunik kıyafetler son dönemlerde çok fazla tercih edilmektedir. Salaş durması, vücut hatlarını belli etmeden zarif durması ve bayanları şık bir görünüme kavuşturması sebebiyle tunikler günümüzde birçok bayan için tercih sebebi olmuştur. Vücut hatlarının görünmesini istemeyen bayanlar tunik seçerken daha bol tunikler seçerler. Tunik seçimi yapılırken özellikle altına giyilecek giysi de çok önemlidir. Alt kısımlarına giydikleri kot pantolonlarla, ayaklarına giydikleri topuklu ayakkabılarla kombinlerini tamamlarlar ve şık bir görünüme sahip olurlar.

 

 Tesettür Tunik Giyildiğinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

            Fiziğine güvenen bayanlar dar tesettür tunik modellerini tercih etmektedirler. Sonuç itibari ile bol kesim bir tuniğin altına dar pantolonlar şık dururken, dar kesim tunik ile dar pantolon tercih sebebidir. Tesettürlüler dar ve koyu renkli tunikler tercih ettiğinde ise alt kısma geniş paça kesim kotlar da tercih edilebilir. Ama tunik altına etek kombini hoş görünmemektedir.

 

            Bunun haricinde renk uyumsuzluğu ile yapılacak kombinler kötü görünümlere sebep olabilir. Diğer taraftan tunik seçimi yapılırken mevsime göre seçmek de oldukça önem arz etmektedir. Bazı tunikler ince kumaşlı olup sadece yaz aylarına, bazıları ise kalın kumaşlı olup sadece kış aylarına uygundur. İsteğe göre tasarımcılar tarafından üretilen kısa kollu tunikler de mevcuttur. Bazı tunikler alt kısmına tayt giyilerek de kullanılabilmektedir.

 

            Tunikler biçimlerine, desenlerine, kumaşlarına, mevsimlerine ve giyildikleri mekâna göre şekil değiştirebilmektedirler. Örneğin şık bir restoranda yenecek akşam yemeği için bile tunik tercih edilebilir. Böyle bir gecede siyah ya da koyu renk tunik veya klasik tunikler kullanılarak çok şık olunabilir. Ayrıca tayt üzerine bir tunik giyerek yine gün kurtarılmış olunabilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.