Tesettür Tunik Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Tesettür Tunik Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

20 Mayıs 2016

Kapalı hanımlar için tunikler en mühim kıyafetlerden biridir. Günlük hayatta, okulda, işte kısacası her ortamda tunikler ile yaptıkları kombinler, şık bir görünüm sergilemelerini sağlayabiliyor. Ancak şık bir görünüm için doğru tasarımların seçilmesi de gerekiyor. Sizler için tesettür tunik seçiminde neleri göz önünde bulundurmanız gerektiğine değineceğiz.

Mevsime Uygun Kumaşları Tercih Edin

Muhafazakar giyim stiline sahip olan hanımlar mevsime uygun kumaşları tercih etmelidir. Özellikle tesettür tunik modelleri arasından seçim yaparken çok sıcak yaz günlerini ve soğuk kış mevsimini unutmayın. Sıcak havalarda terlemenizi öneyecek pamuklu ve ince kumaşlardan hazırlanmış tunikler tercih edilebilir. Kış için de üşümenizi engelleyecek daha kalın kumaşları seçebilirsiniz.

Renk Seçiminde Ten Renginizi Dikkate Alın

Cilt renginizi dikkate almak kaydıyla tunik seçiminde ideal renklere yönelebilirsiniz. Esmer ve koyu tenli olanlar açık renklere yönelebilir. Ancak beyaz tenliler ve sarışınlar olabildiğince koyu tonlara yönelmeli. Ten renginiz ile seçtiğiniz tuniğin rengi arasında ton benzerliği değil zıtlık olmalı. Bu sayede kontrastı yakalayabilir ve daha hareketli bir görünüm elde edebilirsiniz.

İçinizi Belli Etmeyen Tunik Modellerini Seçin

Özellikle yaz aylarında kullanım için tasarlanmış tunikler bazen içini belli edebiliyor. Bu durumda içinize başka bir kıyafet giymek durumunda kalabiliyorsunuz. Bu da şıklığınıza gölge düşürebiliyor. Yapmanız gereken sadece içinizi belli etmeyecek kumaşlardan hazırlanmış tunik modellerini tercih etmeniz olacak. Bu sayede tuniği tek başına gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Çok ince kumaşlı bir tunik beğendiyseniz içerisinde astarının olup olmadığını gözden geçirin.

Bedeninize Uygun Bir Tunik Seçin

Hanımların yaptığı en büyük hata, tunik seçerken en bol olanlara yönelmektir. Oysa bedeninize uygun olmayan çok bol tunikler şıklığın aksine salaş bir görünüm sergilemenize sebebiyet verir. Seçtiğiniz tunik bedeninize uygun olmalı. Çünkü zaten tuniklerde hafif bol kalıplar kullanılıyor. Siz de bir beden büyük aldığınızda üzerinizde nahoş bir görünüm sergileyebiliyor. Eğer beden konusunda endişeniz varsa esneme payı olan hafif likralı tuniklerden yana seçim yapabilirsiniz. Sitemizde her bedene uygun çok sayıda tunik modeli bulunuyor. Her mevsime uygun tunikleri hemen incelemeye başlayabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.