Tesettür Şallar Nasıl Kullanılmalıdır?

Tesettür Şallar Nasıl Kullanılmalıdır?

09 Ekim 2017

Tesettürlü olmanın gerekliliğini doğrudan yansıtan ve tesettür giyim ürünleri arasında yer alan şal, pek çok tesettürlü kadının ilk tercihi olmaktadır. Eşarp ile yapılamayan kombinleri şal ile kolayca yapmak mümkündür. Şal kullanımını daha çok tercih edenler rahatlığa ve şıklığa daha çok önem vermektedir. Her kumaştan üretilebilen bir özelliğe sahip olan şallar için en uygun kumaşı tercih etmek gerekmektedir. Kolay üt yapılabilen ya da kırışma durumu söz konusu olmayan şal kumaşları kadınları daha çok etkilemektedir. O günkü kıyafetinize göre belirleyeceğiniz şal tercihlerinde en doğru olanı bulmak çok önemlidir. Çok uygun fiyatlara şal modelleri olabildiği gibi çok pahalı olanları da bulunmaktadır. Tesettür şal seçimi aslında sanıldığı kadar kolay bir iş değildir. Çok tarz duran bir kombini bile vaat bir şal seçimi ile mahvetmek mümkündür. Bu nedenle tesettür şallar nasıl kullanılmalıdır ve nasıl seçimler yapılmalıdır konusunda bilgili olmak gerekmektedir. Ayrıca şal seçiminin doğru olmasının yanında doğru bağlama şekillerinin yapılması da çok önemlidir.

 

 - Tesettür Şal İçin Kumaş ve Model Seçimi

 

            Tesettür şalın en doğru şekilde kullanılması için öncelikle doğru kumaşın tercih edilmiş olması gerekmektedir. Kumaş ve model seçimi kriterlerinin göz önünde bulundurulması sonucunda doğru şal tercihlerinde bulunmak mümkündür. Bulunmuş olduğunuz mevsime bağlı olarak şal kumaşının tercihinde bulunmanız gerekmektedir. Kış mevsiminde daha kalın ve daha yünlü kumaş yapısına sahip olan şal modellerinin tercih edilmesi gerekmektedir. Yaz mevsiminde ise daha pamuklu olması ve terletmemesi gerekmektedir. Model seçiminin de çok önemli olması nedeni ile tercih edilecek olan şal modelinin mutlaka giyilecek olan tesettür kıyafetleri ile uyum içerisinde olması gerekmektedir.

 

 - Güzel Duran Şallar İçin Daha Sade Topuzlar

 

            Tesettür şal bağlama stili de en önemli konular arasında yer almaktadır. Sadeliği ve doğallığı temsil eden tesettür giyim tarzında şal topuzlarının da son derece sade olması gerekmektedir. Büyük topuzlar ile yapılan şal bağlama yöntemleri abartılı olma durumuna yol açmaktadır. Bu hataya düşmemek adına ve dikkat çekici bir görünüm kazanmamak için sade topuz tercih edilmesi gerekmektedir. Hem sade hem de uyumlu bir görünüm elde etmek mümkündür.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.