Tesettür Modasıyla Yapılan Hatalar Nelerdir?

Tesettür Modasıyla Yapılan Hatalar Nelerdir?

31 Temmuz 2018

Bütün bayanlar için doğru kıyafet seçimi önemlidir. Ancak tesettürlü bayanlar için doğru kıyafet seçimi biraz daha zordur. Çünkü hoş ve zarif görünmek amacıyla doğru kıyafet tercih etmek ve kendine yakıştırmak önemlidir. Fakat kimi zaman tesettür modayla ilgili yapılan tek bir yanlış tüm tesettür kıyafet kombinini kötü gösterebilmekte ve gösterilen çabalara yazık olabilmektedir. Tesettür modayla ilgili yapılan bazı hatalar şunlardır;

 

 Neden Yanlış Tesettür Kıyafet Tercihi Yapılmamalı? Çok Fazla Renkli Giyinmek Doğru Mu?

 

            Kimi zaman bayanlar sırf moda diye bir kıyafet giyilebiliyor. Ancak şık ve zarif görünmek amacıyla yalnızca kıyafetin moda trendlerine uyması yeterli olmaz aynı zamanda tercih edilen kıyafetin vücut tipine de uygun olması gerekmektedir. Örneğin geniş kalçalı hanımların çok dar jeanleri tercih etmesi özellikle tesettür giyime hiç uymayan bir tercih olma özelliği taşımaktadır.

 

            Sırf parlak renkler moda diye sırf renkli giyinmek yapılan en önemli yanlışlar arasında yerini almaktadır. Sadece moda olduğu için tesettür giyimde özellikle baştan aşağıya renkli giyinmek yerine trend olan renklerin kıyafetlere serpiştirmeniz çok daha uygun bir tercih olur. Bundan dolayı örneğin nar çiçeği renginde bir bluzu mavi renkteki bir pantolonla kombinlemeyi tercih etmek yerine krem rengi bir pantolonla kombinlemek kıyafetin çok daha uyumlu görünmesine katkı sağlar.

 

 Karışık, Farklı Desenleri Bir Arada Kullanmak Doğru Mu?

 

            Desenler tesettür kıyafeti güzelleştirmektedir ve kıyafetlere çok farklı bir hava katmaktadır. Ancak desenli bir kıyafet tercih edileceği zamanda dengeyi abartmadan yakalamak oldukça önemlidir. Baştan aşağıya desenli kıyafetler giyilmesi durumunda kıyafet çok karışık bir görünüme bürünür. Bunun yapılması yerine eğer etnik desenli bir bluz tercih edilecekse düz renk bir etek ya da pantolonla kombinin tamamlanması daha uygun olacaktır. Eğer çiçekli bir pantolon tercih edilecekse de tek renk bir tunikle kombin tamamlanmalıdır.

 

 En Moda Tesettür Kombinler Nereden Alınır?

 

             Birbirinden şık ve uyumlu en moda tesettür gömlek ve pantolon kombinleri, en şık ve moda gömlek ve etek kombileri tesetturpazari.com adresinde modayı çok yakından takip eden hanımların tercihi olmayı bekliyor. Ayrıca en moda birbirinden şık tesettür ikili takım beyaz detaylı tunik pantolon kombinlerini de aynı adresten çok uygun fiyatlı olarak satın alabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.