Tesettür Modasında Kış Renkleri Nelerdir?

Tesettür Modasında Kış Renkleri Nelerdir?

06 Ekim 2017

Tesettür modelleri, kapalı bayanlara kullanım rahatlığının yanı sıra modanın trend parçalarını da sunmaktadır. Çeşitlenen tesettür modellerinde her bayanın zevk ve ölçülerine uygun modelleri bulabilmek oldukça kolaydır. Hem model hem de renk açısından çeşitlilik gösteren tesettür modelleri, kış ve yaz kreasyonlarından da faydalanarak trend renklerin belirlenmesinde yardımcı olmaktadır. Kış aylarının en fazla tercih edilen renkleri daha çok kolay yıpranmayan ve kir göstermeyen koyu tonlardır. Kış aylarında tercih edilen koyu tonlar, genellikle trend renkler olarak bilinmektedir. Fakat, bu oldukça yanıltıcı bir bilgidir. Çünkü, renkler mevsimlere hitap etse de moda rüzgarında renk skalası oldukça geniş ve tüm mevsimlere uygulanabilir yapıdadır. Bu nedenle, tesettür alışveriş ya da kombi aşaması modanın sunmuş olduğu renklerin yanı sıra zevk ve tercihlere göre de çeşitlenmelidir. 2017 yılı kış kreasyonunda koyu tonlar yine hakim olmakla birlikte, tesettür alışveriş tutkunuzu kabartacak kırmızı ve mavi tonları da oldukça ön plandadır. Özellikle mont ve trençkotlar da spor modeller ile kombin yapılan mavi renkler, bayanların soğuk havalarda içini ısıtan renklerden biri olacak gibi görünüyor.

 

 Kış Aylarında Tesettür Modelleri İle Ayakkabı Uyumu Nasıl Olmalıdır?

 

            Tesettür modelleri daha çok uzun modeller de mont ve trençkotlardan oluşmaktadır. Bu nedenle, tesettür alışveriş tutkunları mutlaka kullanacakları tesettür modeline uygun ayakkabı tercihi yapmalıdır. Ayakkabı çeşidinin ve renk skalasının da gelişmesi ile birlikte siyah bot ya da çizmeler eski popülerliğini yitirmiştir. Bunun yerine renkli ve günlük hayatta da kolaylıkla kullanılabilecek desenli botlar son yıllarda oldukça trend parçalar haline gelmiştir. Özellikle tüylü ve çiçek desenli botlar, pek çok farklı renklere sahip çizmeler, tercih edilen kıyafet ile oldukça güzel kombin yapılabilmektedir. Trençkot ya da monta uygun yapıda bot tercihi yapmak, sizi olduğunuzdan daha şık gösterecektir.

 

 Vücut Tipinize Uygun Tesettür Mont Tercihi Nasıl Yapılmalıdır?

 

            Bayanların kıyafet seçiminde yaptıkları en büyük hatalardan biri; yanlış ölçülerde kıyafetlerin tercih edilmesidir. Özellikle montlar, üretim olarak geniş yapıya sahiptir. Bu nedenle, gelecek sene de giyilebilir mantığı ile hareket eden bayanlar, kalıp olarak oldukça geniş modeller tercih etmektedir. Bu durum, hem vücut tiplerine uygun olmayan formlara hem de olduklarından daha kilolu görünmelerine neden olmaktadır. Bu yüzden, özellikle göbek çevresinden şikayetçi bayanlar daha çok bel kısmı daralan modellerde montlar tercih etmelidir. Göğüs kısmından şikayetçi olan bayanlar ise aşağı doğru bollaşan montlar tercih ederek, şikayetçi bölgelerinin gizlenmesine yardımcı olabilirler.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.