Tesettür Modası Dendiğinde Akla Gelen Model Hangisidir?

Tesettür Modası Dendiğinde Akla Gelen Model Hangisidir?

28 Mart 2018

Tesettür modası dendiğinde akla ilk olarak ferace, eşarp ve tunik modelleri gelir. Günlük seçimlerde ya da davetlerde de önem taşıyan modeller kişinin tarzını dışarıya yansıtabileceği en önemli parçalar arasında sayılabilir. Sıradan ve sade bir kıyafet seçimi kullanılacak eşarpla bambaşka bir görünüme bürünebilir. Yaz ve kış aylarında kumaş ve renkleri değişen ancak yine de tesettür moda dünyasının parlayan yıldızı olan modeller, küçük detaylarla farklılaşarak günlük hayatın temposuyla uyumlu hale getirilebilir.

 

 Bayanların İlk Tercihi Olan Tunikler

 

            Cepten desene, kol detayından kumaşına kadar farklı şekillerde hazırlanan tunikler, standart kalıpların çok eskide kalmasına neden olurken tesettürlü hanımlar için en kullanışlı parçalar arasında sayılabilir. Sezon moda trendlerinden etkilenerek hazırlanan kalıplar, pratik bir şıklık arayanların vazgeçemedikleri ürünler arasında sayılabilir. Her bayanın kendi tarzını gözler önüne sermesini sağlayan ve şıklık yarışında bir adım öne çıkaran tunikler, kaliteli kumaşlarla hazırlanarak uzun yıllar kullanılabilir.

 

            Desenli veya çizgili tunik ya da feraceler düz renk eşarplarla kombin yapılarak zarafet ön plana çıkarılabilir. Bol kesimiyle önce rahatlığın daha sonra da şıklığın temsilcisi olan modeller, arka kısmı uzun ve ön kısmı daha kısa şekilde de kullanılabilir. Kıyafetle uyumlu bir kemerle farklılaştırılacak olan tunikler, her bayanın zevkine uygun olarak kombin yapılabilir. Modern ve rahat çizgilerin ön plana çıkmaya başladığı tesettür modası, danteller ve asimetrik kesimlerle güncel ihtiyaçların en rahat şekilde karşılanmasını sağlar.

 

 Sonbahar ve Kış Modasının Vazgeçilmezi: Feraceler

 

            Kaliteli kumaşı ve dikimiyle her zaman kurtarıcı görevi üstlenen feraceler, boydan boya düğmeli, fermuarlı ya da kemerli olarak hazırlanabilir. Her bayanın kendi tarzını göz önünde tutarak yapacağı seçimler; kalite, şıklık ve rahatlığın gün boyu ön plana çıkmasını sağlar. Saç ve boyun bölgesini kapatmak için kullanılan eşarp seçimi de şıklığın en önemli ayrıntısı olarak düşünülebilir.

 

            Elbise, çanta ve ayakkabı ile takım olarak kullanılacak eşarp renk ve desenleri gece ya da gündüz davetlerin yakalanacak şıklığın ilk temsilcisi olarak görülebilir. Renk seçiminden bağlama şekline göre çok farklı şekillerde kullanan moda eşarpların elbise seçimiyle uyumlu olması halinde ortaya zarif ve şık bir görüntü çıkacaktır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.