Tesettür Kombinlerde Önemli Noktalar

Tesettür Kombinlerde Önemli Noktalar

11 Nisan 2019

 Tesettür giyim deyince akla ilk gelen, tesettür kombinasyonu sağlamak geliyor. Nitekim tesettür kombin sağlamak sanıldığı kadar çok basit değildir. Yani kombin yapacak kişinin kendi zevk ve istekleriyle beraber, istediği parçada kumaşları bulması, renklerin uyumunu sağlaması, alt ve üst uyumunu yakalaması hemen yapılabilecek bir şey değildir.

 

 Bunları bir arada yakalamak için özellikle modacıları dikkatle takip etmek, bazı markaların bu konularda tavsiyelerine kulak asmak, tesettür kombini yakalamak için önemlidir. Bununla beraber renk uyumlarını yakalamak ve seçilen kumaşların kaliteli olmasına dikkat edilmesi gereken diğer konulardan biridir.

 

 Tesettür'de Moda Olan Renkler

 

 Tesettür giyiminde her sene moda olan renkler tıpkı diğer elbiselerde olduğu gibi değişmektedir. Renk seçiminde özellikle o sezonun renklerinin dikkat edilmesi, buna göre davranılması da önemli bir husustur. Bununla beraber kişilerin kendi renk kombinasyonunu yakalamaları da gayet mümkündür. Özellikle koyu renkli kombinasyonu yapmak isteyenler, mavi- siyah, kırmızı-siyah, yeşil-siyah gibi alt üst seçimleri yapabilmektedirler.

 

 Açık renk severler için ise, beyaz-pembe, pembe-gri, beyaz-pembe birbirleriyle uyumlu olan renklerdir. Bu renk seçimi daha fazla detaylıca araştırılarak farklı farklı birçok tesettür kombin yapılabilmektedir. Bu alt ve üst renk kombinasyonundan sonra aksesuar renk uyumuna da dikkat edilmesi gerekir. Özellikle altta giyilecek ayakkabının açık renklerde daha sade olması tercih edilebilir.

 

 Bununla beraber gösterişli bir ayakkabı giyilecekse de siyah-mavi alt üst renklerde tercih edilebilir. Çanta seçimi de bu doğrultuda yapılmalıdır. Kısacası birbirleriyle zıt olan renk kombinasyonu yapmamak, uyumlu renkleri tüm aksesuarlarda yakalamak da tesettür kombin için önemli bir noktadır Bu renk kombinasyonu dışında başka kombinlere de dikkat edilmesi gerekir.

 

 Alt Üst Elbiseleri Kombinasyonu Yapmak

 

 Üstte giyilecek elbiselerin uzun olması durumunda altta giyilecek olan elbiselerin biraz daha kısa ve dar paçalı olması önemlidir. Bununla beraber altta uzun bir etek giyilmesi durumunda da üstte biraz daha kısa bir elbisenin tercih edilmesi gerekmektedir. Çünkü ikisinin de uzun olması durumunda kişiyi olduğundan daha kilolu, ikisinin de kısa olması durumunda olduğundaysa kişiyi olduğundan çok daha zayıf göstermesine neden olur. Ayrıca kombinasyonda kumaş seçimi de önemli bir noktadır.

Birbirinden şık tesettür kombinlerini www.tesetturpazari.com/tesettur-kombin adresinden inceleyebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.