Tesettür Kombinler Nasıl Yapılır?

Tesettür Kombinler Nasıl Yapılır?

04 Ekim 2017

Tesettür kombinler günlük olarak kullandığımız ya da özel bir davete giderken kullandığımız giysilerin birbiri ile uyumlu olması esasına dayanır. Kombin denildiğinde akla yalnızca giysi değil aynı zamanda ayakkabı, çanta, eşarp ve aksesuar uyumu da gelmektedir. Tesettür alışveriş sırasında öncelikli olarak bluz, etek, tunik ve ferace gibi parçalara önem verilir ve ayakkabı ile çanta uyumu engelde es geçilir. Oysa ayakkabı ve çantalar kombinin ortaya çıkmasını saplayan parçalardandır. Özellikle yaz aylarında ve klasik tarzda bir kombin seçiyorsanız açık renkli parçaların kullanılması ile ayakkabı ve çantalarınız direkt olarak ortaya çıkmakta ve kombini ya güzel şekilde ortaya koymakta ya da söndürmektedir. Tesettür alışveriş nereden yapılırsa yapılsın mutlaka ana parçalar ve eşarp tamamlandıktan sonra ayakkabı ve çanta seçimi için ekstra zaman bırakılmalıdır. Özel davetler ya da gece kullanım içinse mutlaka uygun ayakkabı seçilmeli, ayakkabı ve çanta uyumu es geçilmemelidir.

 

 Tesettür Kombinler ve Uygun Ayakkabı Seçimi

 

            Tesettür alışveriş yaptıktan sonra alınan parçalara göre ayakkabı tercihi yapılmalıdır. Eğer spor tarzda kombinler yapılacak ve ürünler tamamen hafif ve rahat kumaşlardan tercih edilmiş ise mümkünse spor ayakkabı kullanılmalı ve kullanılan ayakkabı da renk olarak tüm parçalar ile uyum gösteren sade bir renk olmalıdır. Bu sayede hem her şey ile kullanabileceğinin çok fonksiyonlu bir ayakkabıya sahip olur hem de rahat ayakkabınız ile saatlerce ayakta kalsanız bile yorulmamış olursunuz. Eğer rahat-şık bir kombin belirledi iseniz ve genel tarzınız da bu ise babetler sizin için kurtarıcı olacaktır. Klasik tarzlar için ise klasik modelde rugan ya da deri babet kullanılacağı gibi tercih ediliyorsa kısa ökçeli ayakkabılar da bu kombinlerin şık tamamlayıcısı olacaktır.

 

 Çanta Tercihi de Önemli

 

            Çantalar aslında her kadının dışarıya çıkarken olmazsa olmaz parçasıdır. Kombinlerde uyum göz ardı edilen çantalar aslında oldukça kolay tercih edilebilir. Genel itibari ile kombinlerinize ve tarzınıza ve renklere uygun olan 2 ya da en fazla 3 çantanızın olması sizi her yerde idare edebilecek ve kombin ile uyumlu şekilde algılanarak bütünlüğü de bozmayacaktır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.