Tesettür Kombinin Günümüzdeki Durumu Nedir?

Tesettür Kombinin Günümüzdeki Durumu Nedir?

06 Kasım 2017

Kadınlar, giydikleri kıyafetlerinin diğer insanlar tarafından beğenilmesini son derece önemsemektedir. Bu durum, kadınların mutluluk düzeyini arttırmakta ve kişiyi motive edici olmaktadır. Durum böyle olunca da her kadın uyumlu ve güzel bir kombin oluşturabilmek amacıyla moda takibinde bulunmaktadır. Tesettürlü kadınlar da, tesettür modasının bu denli değişip gelişmesi ve olağanüstü bir hal almasıyla şanslı bir konumda bulunmaktadırlar. Tesettür kombin dünyasının günümüz moda akımındaki yeri ve önemi oldukça büyüktür. Artık, çoğu markanın tesettür kombini yapılabilecek parçaları bulunmaktadır. Bu bağlamda, tesettür modası da günbegün daha da gelişim göstermekte olup takip edilesi konumda bulunmaktadır.

 

 Tesettür Kombin Yapmak Zor Mudur?

 

            Her kombin gibi tesettür kombin oluşturmanın da bazı gereklilikleri vardır diyebiliriz. Öncelikle, kombinlenecek parçalar birbiriyle uyum içinde olmalı ve kombini taşıyacak kadının gerek fiziki özelliklerine gerekse tarzına uygunluk gösterip bütünlük sağlamalıdır. Aksi taktirde kombinlenen kıyafetler, kişinin üzerinde eğreti duracak ve beğenilmeyecektir. Yani, kombin yapmak her zaman çok kolaydır demek yanlış olacaktır. Kişilerin bazen, tesettür kombinler yaparken kafası karışmakta ve zarafetten uzaklaşacak noktaya gelebilmektedirler. Her zaman, doğadan ilham alınarak yapılan kombinler görsel anlamda göze hitap edecektir denilse yanlış olmayacaktır. Bu bağlamda, nude tonlarda renkler üzerine çiçek desenlerinin yerleştirildiği bir elbise modeli insanların gözüne hoş gözükecektir.

 

 Tesettür Kombin Yaparken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

 

            Tesettür kombin yaparken öncelikle, kombin yapılan kişinin vücut tipine, boyuna, isteklerine ve giyim tarzına uygun kombinler yapmaya dikkat etmek gerekmektedir. Yapılan her tesettür kombin her tesettürlü kadına uymayacaktır, bu durumu göz ardı etmemek gerekir. Öte yandan, tesettür kombin yapılırken renklerin ve desenlerin birbiriyle uyumlu olmasına son derece dikkat edilmelidir. Bu bağlamda, desenli bir tesettür elbise giyildiyse eşarbın sade olması ya da koyu renk giyilen bir tesettür kaban üzerine daha açık renklerde şal bağlanması önem arz etmektedir. Aksi taktirde deyim yerindeyse karman çorman bir görüntü oluşacak ve kişinin kafası karışmış şeklinde diğer insanlara yansıyacak bir hali oluşacaktır. Tesettür kombin oluşturmak, alışıldığı taktirde kişilere çok da zor gelmeyecek hatta zamanla keyifli bir hal alacaktır

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.