Tesettür Kombini Nasıl Yapılmalıdır?

Tesettür Kombini Nasıl Yapılmalıdır?

27 Şubat 2018

Tesettürlü giyimde kombin oluşturulması zor olabilir. Genellikle tek parça seçilen elbise modelleri kombine ihtiyaç duymuyor olabilir. Fakat ayakkabı ve aksesuar ile uyumlu kombinler yapılabilir. Kombin uyumunda renkler ve modeller önemlidir. Tek parça elbiseler yerine ayrı ayrı parçalar daha şık olacaktır. Tunik altına giyilen kot pantolon ve spor ayakkabılar tarzınızı değiştirecektir.

 

            Eşarp bağlama şekilleri de tesettür kombin yapımında çok önemlidir. Giyilen kıyafetlere göre başörtüsü seçilmeli ve yapılan kombine uyun tarzda bağlanmalıdır. Tesettür kıyafetleri büyük parçalardan oluştuğu için renk uyumu önemlidir. Birbirini kesen renkler uygunsuz bir görüntüye sebep olabilir. Bu nedenle renk geçişleri yumuşak olmalıdır.

 

 Şal ve başörtüsü seçimi nasıl olmalıdır?

 

            Başörtüsü ve şal seçimlerinde yapılan hatalar bütün günü rezil edebiliyor. Özenle yapılan eşarplar bir saat sonra kayıyor ya da bozuluyor. Bu durumlarla karşılaşmamak için başörtüsü seçiminde kumaş kalitesi önemlidir. İpek olan eşarplar şık olmasına rağmen sürekli kaydığı için kullanımı zordur. Bu gibi eşarplar yerine hazır kendiliğinden boneli eşarplar kullanılabilir.

 

            Eşarp alışverişlerinizi Aker Eşarp gibi kaliteli ürün satışı yapan mağazalardan yapabilirsiniz. Bunların dışında, kullanılan bone ve eşarp aynı kumaş türünden olmalıdır ve coton özelliği fazla olan eşarplar özellikle yaz dönemlerinde kullanılmalıdır. Coton kumaşlar ter emici ve hava alma özelliğinden dolayı yaz aylarında rahatlamanıza yardımcı olacaktır.

 

 Tesettür giyimde nelere dikkat edilmelidir?

 

            Tesettür giyim normal tarzlara göre daha dikkat ister. Giyilen etek ve kaplarla rahat etmek, eşarp yapımı, ayakkabı seçimi normal giyimde yapılan kombinlere göre tesettür kombin yapımında daha zordur. Tesettür kombin yaparken, tunik ya da bilek üstünde biten elbise ve kap modelleri daha rahat olacaktır. Günün koşturmacasında ayaklarınıza dolanan uzun etekler yerine pantolonlar ile tamamlanan kombinler şık ve rahat olmaktadır.

 

            Özel davetler dışında günlük hayatta pantolon dahilinde kombinler tercih edilmelidir. Hırka, yelek, kazak tercihleri A kesim olarak tercih edilmelidir. Koltuk altına kadar tam beden alta doğru genişleyen üst giyim ürünleri hem şık hem de rahat olmanıza yardımcı olacaktır. Bu şekilde seçimler günlük hayatınızda rahat ve şık olmanıza yardımcı olur.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.