Tesettür Kombin Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Tesettür Kombin Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

04 Ekim 2017

Tesettürlü kadınlar kendilerine özgü tarzları ve stil seçenekleri ile dünya modasında ağırlık hissedilen etkilere sahiplerdir. Ancak kimi zaman yanlış tesettür kombin alternatifleri, kadınların şıklığını gölgeleyen unsurları da beraberinde getirir ve onları hayal ettikleri şıklıktan uzaklaştırır. Tesettür kombinler oluşturulurken dikkat edilmesi gereken stil detayları ve kıyafet seçimleri şöyle olmalıdır:

 

 - Parçaların renk uyumu:

 

            Tesettür kombin oluşturulurken göz önüne alınması gereken en önemli kural kıyafetlerde kullanılan renklerin uyumudur. Şaldan tercih edilen ayakkabıya kadar kıyafetlerde seçilen renkler uyum içerisinde olmalıdır. Sezonun trend renk kombinleri göz önüne alınarak oluşturulan kıyafet kombinleri, daha rahat kombin oluşturmanızda size yol gösterecektir. Eğer tek renk kuralı ışığında bir kombin oluşturacaksanız, seçtiğiniz rengin kıyafetlerinizde farklı tonlarda olmamasına özen göstermelisiniz. Farklı kumaşlar aynı rengi kimi zaman ton farklarını açığa çıkartarak gösterir ve bu da şıklığınıza gölge düşürecek bir durumdur. renk tonlamalarında yoğun ışık altında karar vermek doğru bir tercih olacaktır.

 

 - Kıyafet bedenleri:

 

            Tesettür kıyafetler tesettürlü kadınlar için özel olarak tasarlandığı için, ürün seçimlerinde büyük bedenler seçmek oldukça yanlıştır. Mevcut bedeninizden büyük kıyafetler seçtiğinizde boyunuz daha kısa görünür ve olduğunuzdan daha kilolu bir görüntü ortaya çıkartırsınız. Üzerinizde büyük duran kıyafetler ise ne yazık ki sizi trend bir görünümden uzaklaştırır ve tesettür şıklığına sahip olmanıza engel olur.

 

 - Moda trendleri ile kombin oluşturmak:

 

            Tesettür kombin yaparken dünya moda trendlerinden ilham almak işinizi kolaylaştıran bir anahtardır. Sezonun öne çıkan trendlerine kıyafetlerinizde yer vererek tarzınızı ortaya çıkartabilir ve dünya modasına uygun bir görünüm elde edebilirsiniz. Tesettür kombinlerde moda detaylarına yer vermek ve bunları ortaya çıkartmak daha kolaydır. Örneğin sezonun popüler akımı olan payet işlemeler, tesettür gömlek ve elbiselerde rahatlıkla kullanılan ve kadınların şıklığını ortaya çıkartan detaylardır. Pilise ve fırfır modası da tesettürlü kıyafetlerle rahatlıkla kullanılabilir. Sezonun trend parçası olan nubuk pardesüler de tesettürlü kadınların sokak stilinde yol gösterici bir parça olarak karşımızda bulunuyor. Moda trendlerini takip ederek ve bu detaylara kıyafetlerinizde yer vererek standartların dışına çıkarak farkınızı yaratabilirsiniz!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.