Tesettür Kombin Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tesettür Kombin Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

05 Mart 2019

             Tesettür, son zamanlarda ülkemizde ve dünyanın pek çok yerinde tercih edilen giyim ürünlerinden biri haline geldi. Tesettür giyimi tercih eden hanımlar hem yaz dönemlerinde hem de kış dönemlerinde doğru kombin seçimleri ile harika bir görünüm elde edebilirler.

 

            Tesettür kombin seçimi yani tesettür takım giyimi, her ortama uyum sağlayabilecek bir tarz sunmakla beraber, yanlış kombin seçimi ile kötü bir görüntü de oluşturabilir. İşte bu sebeple kombin seçimine çok dikkat edilmelidir. İşte tesettür takım kombinleri için öneriler ve dikkat edilmesi gereken hususlar:

 

 ​​​Tek renk kullanımından uzak durun​:

 

            Sürekli tek renk giyimi, elbise ne kadar şık olursa olsun, o elbisenin artık sıradan mat bir hal almasına sebep olur. Bu sebeple kombin seçiminde birbirini takip eden ve tamamlayan renklerin seçimi çok önemlidir. Örneğin siyah bir ferace üzerine takılan kahverengi bir şal ve aksesuar olarak seçilen füme bir çanta harika bir kombin önerisidir.

 

 Farklı mekanlarda farklı tesettür giyim tercih edin:

 

            Tesettür giyimin tercih sebeplerinden biri olan bir diğer özelliği de, tüm özel günlere hitap edecek harika kombin fırsatları sunması. Özellikle düşün ve nişan gibi özel günlerde mat ve sade giyimden uzak durulup daha şık ve daha süslü tesettür giyimi tercih edilmeli. Aksi halde nişan veya söz gününde giyilen sade düz bir ferace veya elbise, giyen kişinin diğer kadınlar içerisinde daha kötü bir giyim tercihi yapmış olmasına sebep olur. Örnek kombin ise: Kahverengi bir ferace üzerine takılacak pembe bir şal ve altın rengi bilekliğin yanında harika mavi bir çanta, özel günler için mükemmel bir kombin önerisi olabilir.

 

 Aksesuar seçiminin önemi :

 

            Aksesuar seçimi tesettür giyimin en olmazsa olmaz parçasıdır. Kıyafet ne kadar şık olursa olsun, eğer güzel ve alımlı bir çanta veya bileklik ile süslenmemiş ise bu elbisenin dikkat çekiciliğine gölge düşürebilir. Güzel ve elbiseye uyumlu çantalar, saatler, bileklikler, kolyeler ile süslenen tesettür takım giyimi, girilen her ortamda tüm dikkatleri üzerine çekebilecek bir potansiyel sahiptir. Asla vazgeçilmez aksesuar ise çantanın yanında güzel bir bilekliktir.

 
Sizler için hazırladığımız birbirinden şık takımlar için www.tesetturpazari.com/tesettur-takim adresine göz atabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.