Tesettür Kombin Nasıl Yapılmalıdır?

Tesettür Kombin Nasıl Yapılmalıdır?

04 Ekim 2017

Elbise kombinleri birbiri ile uyumlu olabilecek parçaların bir araya gelmesi ile yapılmaktadır. Bu parçalar tercihe göre etekler, bluzlar, tunikler, pantolonlar, feraceler, kaplar ya da gömlekler ile yapılabilir. Tesettür kombin için bir adet dış parça bir adet başörtüsü, bir adet iç üst parça, bir adet alt parça ve ayakkabı gereklidir. Tüm bu parçalar günlük hayatta da tek başına kullanılabilen parçalardan seçilmelidir. Aynı zamanda parçaların birbiri ile uyumu önemli iken beden olarak ya da kesim olarak vücuda uygun olması gerekmektedir. Beden ölçüsünden daha büyük parçalar ya da uzun olan giysiler tek başına hoş durmayacağı gibi kombin içinde de tercih edilmeyecek ve diğer parçaların uyumuna da gölge düşürecektir. Bunun için tüm giysi parçaları özenle seçilerek tesettür kombin oluşturulmalıdır.

 

 Tesettür Kombin Örnekleri

 

            Tesettür kombin örnekleri klasik ya da spor tarzlarda olabilir. Klasik tarzlarda daha çok etekler ve paçası geniş İspanyol kesim kumaş pantolonlar ve tunikler kullanılırken spor kombinlerde ise daha çok kot etek ve kot pantolon ya da keten kumaştan etekler ve pantolonlar

 kullanılabilmektedir. Spor kombinlerde gömlek ve bluz kullanımı da tişört kullanımına alternatiftir. Spor yazlık kombinlerde feraceler keten ya da kot kumaştan seçilebileceği gibi klasik yazlık kombinlerde daha çok ipek ve saten kullanılmaktadır. Kullanılan pantolon ya da eteğin paça boyu ve uzunluğuna göre ayakkabı seçilmeli, ferace ya da tesettür kapın boyu daima etek ya da pantolondan daha uzun olması gerektiği unutulmamalıdır.

 

 Tesettür Kombinde Ayakkabı ve Çanta

 

            Tesettür kombin kombine uygun bir ayakkabı ve çanta olmadan düşünülemez. Bu sebeple parçalar seçilirken oluşturulan tarza ve elbette ki renge uygun ayakkabılar seçilmelidir. Spor kombinler için genelde her renk ile uyum gösterebilen açık renkler tercih edilmelidir. Eğer kombin, yaz kombini ise tercih edilen renk beyaz, kış kombini ise siyah olmalıdır. Uygun çanta seçmek de ayakkabı seçiminden sonra daha kolay olacağı için öncelik her zaman ayakkabıdan yana kullanılmalıdır. Çanta tercihi ayakkabının rengine bağlı olarak yakın bir renkten ya da karışık renklerden de seçilebilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.