Tesettür Kombin Kurallarına Uygun Nasıl Giyinilir?

Tesettür Kombin Kurallarına Uygun Nasıl Giyinilir?

04 Haziran 2018

Her giyim tarzında olduğu gibi tesettür giyimde de yapılacak kombinler için bazı kurallar vardır. Bu kurallara uygun giyinen ve uygun kombin yapan bayanlar, her daim şık görünmektedirler. Tesettür kombin için ilk kural, alt giyim ürünlerinin uzunluğu dış giyim ürünlerinin uzunluğundan fazla olmamalıdır. İkinci kural ise, vücut yapısına uygun olmayan kıyafetler giyilmemelidir. Bu durumlar fazlası ile yanlış ve göze çarpan hatalı kombin yapımına neden olmaktadır. Bu konulara dikkat edilerek kombin yapılmalıdır.

 

 Hızlı Hazırlanmak İçin Öneriler

 

            Bayanların yavaş hazırlanması, beylerin fazlası ile şikayetçi oldukları bir durumdur. Bu sadece beylerin rahatsız olması adına değil, zaman kaybı olmaması adına çözülmesi gereken bir durumdur. Açıl durumlarda ya da dışarı çıkmak için hızlı hazırlanarak şık olmak için verilen öneriler dikkate alınabilir. İlk olarak, kıyafetlerin yıkanması için uzun zamanlar beklememesi gerekir. Temizlenmesi gereken kıyafetler, kısa süre içinde temizlenerek dolaptaki yerini almalıdır. Tüm kıyafetler kombin yapılarak kaldırılmalıdır.

 

            Kullanılacak olan eşarp, bone, alt üst kıyafetler, aksesuarlar tüm bunların hepsi tek bir askıda toplanmalıdır. Tesettür kombin yapımı için her şey düşünülmeli ve uygun olan modeller birleştirilmelidir. Ayakkabı ve çantalarda kombinler için hazır olmalıdır. Dolaplarda bu şekilde hazır kombini yapılmış kıyafetlerin olması her zaman hızlı şekilde hazırlanmanıza yardımcı olacaktır. Bu neden ile kıyafetler bekletilmeden temizlenmeli, ütülenmeli ve yerine koyulmalıdır. Yapılan kombinler dışına çıkılmamalı ve dağıtılmamalıdır. Farklı kombinler yapılmak istenir ise, bu düzenli şekilde yapılmalıdır. Aylık olarak kombinler değiştirilebilir. Bu şekilde aynı şeyleri sürekli giymek zorunda kalmazsınız.

 

 Tesettür Kombin Yapar İken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

            Tesettür kombin hazırlığı yapılır iken, göz kararı ile yapılmamalıdır. Yapılan her kombin giyilerek kontrol edilmelidir. Üzerlerine yapılacak türbanlar dahil her şey kontrolden geçmelidir. Göz kararı yapılan kombinler uyumlu olmayabilir. Askıda durduğu gibi, üzerinizde durmayabilir. Bu da kolaylık yerine zorluk çıkaracaktır. Bu şekilde kontrol edilerek ve zaman ayrılarak yapılan kombinler, doğru giyinmenize ve şık olmanıza yardımcı olacaktır. Bunun dışında ise, alışverişlerde de kombin yapılarak ürünler alınması daha rahat olmanızı sağlar. Evde ekstra bir uğraş vermenize gerek kalmaz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.