Tesettür Kıyafetlerinde En Çok Hangi Parçalar Tercih Ediliyor?

Tesettür Kıyafetlerinde En Çok Hangi Parçalar Tercih Ediliyor?

20 Nisan 2018

Tesettür kıyafetlerinde, kullanım kolaylığı olan bütün parçalar sıklık ile tercih edilmektedir. Yaz aylarında elbise ve tulumlar tercih edilir iken kış aylarında pantolon ve tunikler tercih edilmektedir. Aynı şekilde, kış aylarında daha toplu eşarplar tercih edilir iken yaz aylarında dağınık görüntüsü doğal olan şallar tercih ediliyor. Bu kurallar çerçevesinde ise mevsimine uygun renkler kullanılıyor. Bu kurallar her giyim tarzında vardır. Kural denilmesinin sebebi alışagelmiş olmasıdır. Giyim amacı aynı iken renk ve modellerin değişmesi kuralları kalıcı hale getirmiştir. Tesettür giyim de normal tarzlarda olduğu gibi mevsime göre değişiklikler olmaktadır.

 

 Tesettür Kıyafetleri Nereden Alınır?

 

            Tesettür kıyafetleri için yapılan alışverişler zor ve yorucudur. Kullanılan eşarp ve şallar ile kıyafetleri giyip çıkarmak oldukça yorucudur. Bunların dışında ise tesettür giyim parçalarını bulmak zor olabilir. Her mağaza bu platforma yer vermez. Bu neden ile sanal alışverişler daha uygun olmaktadır. Online satış yapan firmalar, her parçanın beden ve ölçülerini verir. Bu durumda alışveriş yaparken benden ölçünüzü biliyor olmanız yeterli olacaktır. Bu şekilde alışveriş yapmanız hem daha kolay hem de daha uygun olacaktır. Mağaza satışlarında tesettür kıyafetler, çok pahalı iken online satışlarda neredeyse yarı fiyatınadır. Bu da maddi olarak da zaman açısından da tasarruf etmenizi sağlar. Aradığınız birçok modeli de internet üzerinden kolaylık ile bulup satın alabilirsiniz. Mağaza alışverişlerine göre online alışverişler daha doğru olacaktır.

 

 Eşarp Modası Nasıl Takip Edilir?

 

            Moda, her dönem ve mevsim değişen bir olaydır. Kıyafetlerde olduğu gibi her alanda bir moda oluşturulur ve sürekli olarak değişir. Bunların takibi sosyal medyalardan ve magazin haberlerinden yapılabilir. Aynı şekilde mağaza vitrinlerini süsleyen mankenlere giydirilen renklerde dönemin modasını yansıtır. Vitrin giydirmede her zaman trend olan renk ve modeller kullanılır. Gezerken dahi modayı kolaylık ile vitrinlerden takip edebilirsiniz. Aynı şekilde, sanal satış yapan firmalarda ön reklamlarında moda ile uygunluğu olan model ve renkleri sunarlar. Bu şekilde kolaylık ile trendleri öğrenebilirsiniz. Eşarp modası için tesettür sayfalarında ki görsellerde kullanılan renk ve modeller size yardımcı olacaktır. Tesettür giyim modellerinde olduğu gibi eşarplarda da trend olan renkler ile görseller hazırlanır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.