Tesettür Kaplar Nasıl Kombinlenmeli?

Tesettür Kaplar Nasıl Kombinlenmeli?

06 Aralık 2017

Tesettür giyimin temel taşlarından biri olan kap modelleri, dış giyimde şıklığı yansıtmaya yardımcı olan ve kadınların tarzlarını istediklerini gibi ortaya çıkarmalarını sağlayan parçalardır. Tesettür kap kombinlerinde dikkat edilecek bazı noktalarda görünüm daha da ihtişamlı ve uyumlu bir hale getirilebilir ve sokak modasında iz bırakan kombinlere imza atılabilir.

 

 Tesettür kaplar nasıl kombinlenmeli?

 

 Diğer parçalar ile uyum:

 

            Tesettür kap modelleri kullanılan diğer kıyafet parçaları ile uyum içerisinde olmalı ve görüntüde bütünlük yaratılmalıdır. Oluşturulan kombin tarzından farklı bir tarzda kap kullanmak, görüntünüzü aşağı çekecek ve bütünlüğü keserek şık görünümden sizi uzaklaştıracaktır. Spor bir kombin oluşturulmuşsa spor tarzda kap modelleri seçilmeli, klasik bir tarz yansıtacak isek daha net çizgilere sahip klasik kap modelleri arasından tercih yapmalıyız. Aksi takdirde uyumsuz tarz kıyafetlerin bir arada kullanılması sıradan bir görüntü ile karşılaşmanıza neden olacaktır. Tesettür kap tercihlerinde kıyafet parçaları arasındaki renk uyumu da doğru kombinlerin en önemli anahtarıdır. Sezonun trend renklerine kıyafetlerde yer vermek gerektiği gibi, parçalar arasındaki renk uyumunun da göz önünde bulundurulması gerekir. Tonları tutmayan renkler ve kullandığınız parçalar ne kadar trend olursa olsun, görüntüyü aşağı çekecektir.

 

 Şal ve kap uyumu:

 

             Dış giyimde bütünlüğü sağlamanın en kolay yollarından biri ise tesettür kap ve şallar arasında oluşturulacak uyumdur. Renklerde kumaş unsuruna kadar çeşitli unsuları bir arada bulundurarak kap şıklığını oluşturabilirsiniz. Şal ve kap uyumlarının ilk sırasında tercih edilen kumaşların birbirleri ile bütünlük içerisinde olması en önemli noktayı oluşturuyor. Örneğin nubuk bir kap tercih edilecekse mat kumaşlardan şallar kullanmak trend ve uyumlu bir görünüme sahip olmanızı sağlar. Parlak kumaşlardan hazırlanmış kap modellerinde de ipekli şallar kullanmak zarafeti ve çekiciliği arttırıcı bir noktadır. Sezonun trendlerine baktığımızda şal ve kapları aynı renklerde kullanmak yerine farklı renk kombinlerin daha popüler olduğunu görüyoruz. Bu yüzden kap modelleri ile farklı renklerde tercih yapmak doğru olacaktır. Tek renk görüntüsüne sahip olunmak isteniyorsa bu noktada da kullanılan giyim parçalarında ton farkının olmamasına dikkat edilmeli, görüntüyü kesen ton farklarından uzak kalınması gerekmektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.