Tesettür Kap Ve Pardösü Arasındaki Farklılıklar

Tesettür Kap Ve Pardösü Arasındaki Farklılıklar

03 Şubat 2018

Her kadın güzel giyinmek, güzel görünmek ve kendini güzel hissetmek ister. Bu şekilde de özgüvenleri artan kadınlar, çok daha sosyal olabilmekte ve nezaketli fıtratları ile toplumların erkek egemen yapıya sahip olmamasını sağlamaktadırlar. Güzel giyinmek her kadının hakkıdır ve bunun için de doğru giyinmek, nasıl giyineceğini bilmek gerekmektedir.

 

            Tesettür giyinmek, daha muhafazakâr yapıya sahip bayanların bedenlerini hissettirmeyecek şekilde giyinmesi manasına gelmektedir. Son yıllarda tesettür modasına olan ilginin ve tesettür giyinenlerin sayılarının çoğalmasına binaen çok yeni ve albenisi olan tesettür modelleri üretilmeye başlanmıştır. Bu yeni moda tasarımlarından biri de tesettür kap olarak adlandırılan tekstil ürünüdür.

 

 Tesettür Kap Nedir?

 

            Tesettür kap, tesettür giyimde en son beğenilere sunulan ürünlerden biri olup, pardösüye benzese de, boyu diz altına kadar uzanan ve hem şık hem de ince kumaşlardan üretilen çok estetik bir kadın dış giysisidir. Tesettür kaplar bayanlara tarafından daha çok mevsimlik tarzda, yani bahar ve yaz aylarında dışarıya çıkarken kullanılmaktadır. Yaz aylarında nasıl doğa capcanlı, cıvıl cıvıl oluyorsa, bu zamanlarda giyilen her kıyafette olduğu gibi tesettür kap modellerinde de genelde canlı renkler hâkim durumdadır. Tesettür kaplar, her yaştan zarif bayanlar tarafından tercih edilmekte olup, genelde kumaş, keten ya da kot pantolonların üzerine giyilmektedir. Tesettür kıyafet tercih eden bayanların şıklıklarına şıklık ve ayrı bir hava katan tesettür kap modellerinin en bilindikleri ise düğmeli ve fermuarlı olarak üretilen modellerdir.

 

 Tesettür Kap Ve Pardösü Arasındaki Farklılıklar

 

            Tesettür Kap, diğer tesettür kıyafetlere göre daha yeni bir model olduğundan dolayı genelde pardösü ile karıştırılmaktadır. İkisi arasındaki en bariz fark, boylarındaki farklılıktır. Tesettür kap modellerinin boyları diz altında biterken, pardösüler ise topuklara kadar uzanabilmektedir. Tesettür kaplar, daha çağdaş ve şık stillerde bir elbise ya da elbise tamamlayıcısı gibi üretilirken, pardösüler biraz daha muhafazakâr yapıdadır. Kaplar daha çok ılık, sıcak ve güneşli havalarda giyildiğinden daha canlı renklerde ve ince olarak üretilmektedir. Pardösülerde de ince ve canlı renkler olabilse de genelde koyu ve kalın olarak üretilen pardösüler tercih edilmektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.