Tesettür Kaban Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Tesettür Kaban Seçimi Nasıl Olmalıdır?

05 Mart 2018

Tesettür kaban seçimi yapılırken model ve renginin yanında rahatlığınıza da önem vermeniz gerekmektedir. Tesettür kaban modelleri genellikle uzun tercih edildiği için çok ağır olabiliyor. Üzerinizde ağırlık yapan bir kaban ile de hareketleriniz kısıtlanabiliyor. Tesettür elbiseleri çok büyük parçalardan oluştuğu için genel olarak da bir hareket kısıtlılığı yaşatır. Bunların üzerine de kış aylarında giyilen ağır ve uzun kabanlar hayatınızı zorlaştırabiliyor. Zor anlar yaşamamak için kaban seçimleri dikkatli yapılmalıdır. Kaban seçimleri uzun modellerden yana yapılıyor ise alt etekleri çok geniş ve A kesim olan modeller seçilmemelidir.

 

            Bel hizasına kadar dar inen, devamında da düz olarak uzayan modeller tercih edilmelidir. Genel olarak tercih edilen A kesim model kabanlar, kış aylarında giyilen botlardan ve çizmelerden dolayı yürüme zorluğu zaten yaşanır ve A kesim yani etekleri geniş kabanlar da bu durumu daha zorlaştırır. Kısa kaban seçimleri ise A kesim olarak tercih edilebilir. Tesettür kaban modellerinde kısa olan tasarımların etek kısmı geniş tutulmaktadır. Alt giyim olarak tercih edilen eteklerin, üzerine kısa ve dar kaban gidildiğinde etek büzülerek kötü bir görüntü oluşturduğundan tercih edilmemelidir. Bu durum, vücut ölçülerinize ve boyunuza göre değişiklikler gösterebilir.

 

 Tesettür Kaban Seçimlerinde Hangi Renkler Tercih Edilmelidir?

 

            Genellikle tercih edilen siyah renk kabanların yerine renkli kabanlar tercih edilebilir. Siyah her renk ile uyuyor düşüncesiyle tesettür kaban üretiminde bile siyaha ağırlık verilmektedir. Bu durumdan uzaklaşarak, canlı renkler tercih edilmelidir. Bunların dışında da siyah renk seviyor ve tercih ediyor iseniz üzerinde renkli birkaç detay olan modeller de seçebilirsiniz.

 

 Tesettür Giyim İçin Nerelerden Alışveriş Yapılmalıdır?

 

            Tesettür giyimde alışveriş yapmak zor olabiliyor. Mağazalarda genellikle çok az seçenek sunuluyor. Tercih olarak, sürekli gidilen mağazanız yok ise internet üzerinden alışverişler yapabilirsiniz. Hem daha çok model ve markaya ulaşmış hem de yorulmadan alışverişinizi tamamlamış olursunuz. Görmeden alamayan bir yapınız var ise daha önce kullandığını markaları tercih edebilirsiniz. Büyük parçalardan oluşan tesettür kıyafetlerinde kumaş kalitesi çok önemlidir. Bedeninizde tamamen kumaş ön planda olduğu için kumaşı kaliteli kıyafetlerin seçilmesinde fayda vardır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.