Tesettür Giyimin Özel Günlerdeki Vazgeçilmezi Tesettür Abiye Çeşitleri

Tesettür Giyimin Özel Günlerdeki Vazgeçilmezi Tesettür Abiye Çeşitleri

06 Kasım 2017

Son zamanlarda modada hızla yükselen trendler tesettür giyimde de kendini gösteriyor. Özellikle son birkaç yılda hem inancına hem de zevkine göre giyinmek isteyen kadınlar oldukça şanslı hale geldi. Önceleri zevkine, bedenine ya da yaşına göre kıyafet bulmakta güçlük çeken tesettürlü kadınlar için artık sanal alemde ve alışveriş merkezlerinde seçenekler giderek artış gösteriyor. Günlük kıyafetler, deniz kıyafetleri, spor ve yürüyüş için kullanılabilecek rahat kıyafetler, son trendlere göre hazırlanmış şık kıyafetlerle birlikte tesettür abiye de tesettür giyimin yükselen gözdesi olmaya devam ediyor.

 

 Tesettür Abiye Nasıl Seçilmeli?

 

            Özellikle düğün, nişan, mezuniyet, kına ve gece eğlenceleri gibi organizasyonlarda kadınların vazgeçilmezi olan abiye elbiselerin tesettürlü kadınlar için üretilenleri de mevcut. Birçok renk ve modelde üretimi olan bu tesettür abiye kıyafetler de mutlaka giyileceği yere ve kişinin vücut ölçülerine göre seçilmeli. Yaz ya da bahar aylarında giyilecek olan elbiselerin genellikle şifon gibi terletmez kumaştan seçilmesi ve vücudu gereğinden fazla sıkmaması dikkat edilmesi gereken noktalardan. Kış aylarında ise daha kalın ve koyu renkli kumaşların tercih edilmesi daha doğru olacaktır.

 

 Tesettür Abiye Nasıl Kombinlenmeli?

 

            Tesettür abiye gerek vücudun tamamını örten bir tasarıma sahip olması gerekse muntazam süslemeleri ve işlemeleri nedeniyle oldukça gösterişli görüntü oluşturan bir elbise türüdür. Bu nedenle elbiseye göre nispeten daha sade ve klasik tarzda aksesuarlarla kombinlenmelidir. Ayrıca klişe gibi gözükse de aynı renkte kullanılan ayakkabı ve çantalar da vücudun tamamını tek bir renk ile boğmak yerine görüntüde bir fark yaratacaktır. Ancak aksesuarlarda olduğu gibi çanta ve ayakkabı seçerken de abartılı süsleme ve işlemelerden kaçınılmalıdır. Bunun yanında başın örtülmesinde kullanılacak aksesuar da son derece önemlidir. Kombini tamamlamak için gerekli baş örtüsü abiye ile takım halinde alınabilir. Ya da farklılığı baş örtüsüyle yaratmak isteyen kadınlar kıyafetleri ile uyumlu bir görünüm oluşturacak şallar ya da başörtülerinden yararlanabilirler. Ancak yine de çoğunlukla başörtüsünün abiye ile takım halinde alınması, diktirilmesi önerilir. Eğer takım tercih edilmiyorsa da sade tasarımda bir başörtüsü kullanmak daha doğru olacaktır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.