Tesettür Giyimde Yazın Hangi Modeller Tercih Edilmelidir?

Tesettür Giyimde Yazın Hangi Modeller Tercih Edilmelidir?

20 Nisan 2018

Tesettür giyimde, yaz kış fark etmeden büyük parçaları taşımak gerekiyor. Fakat her tarz giyimde olduğu gibi tesettür giyimde de bayanlar rahat ve şık olmak ister. Özellik ile yaz aylarında rahat olmak çok daha önemlidir. Sıcak havada, üzerinizdeki giysilerden rahatsız olmanız, bütün gününüz kötü geçmesine neden olacaktır. Bu neden ile yaz mevsimine uygun olabilecek kumaşlardan, elbise ve tulumlar seçmeniz daha rahat ve şık olmanıza yardımcı olacaktır.

 

            Ayrı ayrı parçalar daha sıkıcı olabilir. Bu neden ile tek parça olan kıyafetleri giymek en doğrusu olacaktır. Kumaş tercihlerinin doğru yapılması da, yaz mevsiminde kolaylık sağlamaktadır. İç göstermeyen, fakat ince yapısı olan kumaşların tercih edilmesi gerekmektedir. Bu sayede sıcak hava şartlarında, kat kat giyinmek zorunda kalmazsınız. Tesettür elbise ve tulum modelleri oldukça şık görünmenizi de sağlayacaktır.

 

 Elbise Ve Tulum Seçiminde Nelere Dikkat edilmelidir?

 

            Elbise ve tulum seçimleri yaparken, boy kilo oranı göz önünde bulundurulmalıdır. Vücut yapısına uygun olmayan modeller tercih edilmemelidir. Zayıf ve uzun bir yapınız var ise ve hatlarınız orantılı ise her modeli rahatlık ile kullanabilirsiniz. Fakat orantısız bir yapınız var ise ya da kısa boylu ve kilolu iseniz tercihler yapar iken dikkat etmelisiniz. Kısa boylu ve kilolu iseniz her renk ve model uygun olmayacaktır. Daha sade ve enine değilde boyuna desen içeriği olan elbiseler daha doğru olacaktır.

 

            Aynı şekilde, bölgesel olarak sorununuz var ise sorun olan bölgelerde tek ve koyu renk, sorun olmayan bölgelerinize de renk katarak giyinebilirsiniz. Bu şekilde, sorun olan bölgenizi geri planda bırakarak, çok şık bir görünüm sağlayabilirsiniz. Tesettür elbise modellerinde, seçim yapar iken bu şekilde detaylara dikkat etmeniz her daim şık olmanızı sağlayacaktır.

 

 Yaz Aylarında Eşarp Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

 

            Yaz aylarında, eşarp kullanımı sıkıcı olabilir. Aynı şekilde oldukça terlemeye de sebep olur. Bu neden ile bone tercihlerinizi ter emme özelliği olan kumaşlardan yapmanız gerekmektedir. Bunun dışında ise şal kullanımını, yaz ayları için daha doğru olabilir. Çene altında iğnelemeden kullanılan şallar, terleme sorunun önüne geçecektir. Tesettür elbise modelleri ile de uyum sağlayarak baştan aşağıya şık olmanızı sağlar.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.