Tesettür Giyimde Uzun Elbiselerin Rolü Nedir?

Tesettür Giyimde Uzun Elbiselerin Rolü Nedir?

26 Temmuz 2018

Şık ve Rafine Tesettür Elbise Nasıl Oluşturulur?

 

            Her renk tesettür giyimde farklı bir birleştirme noktası oluşturur. Tuniklerin pantolonlarla veya eteklerle, altı üst bir takım elbisede, abiyelerde ve bir krem, bir haki renk çık şık ve güzel duracaktır. Ancak renklerin seçimi tamamen kıyafeti kullanan kişiye ait olmalıdır. Burada kullanacak kişiye düşen şey, doğru renk, desen ve bedeni bulmaktır.

 

            Kumaşlarda pamuktan ziyade saten bir görünüme sahip malzemeleri tercih edebilirsiniz. Kıyafetin kesimine de dikkat edilmelidir. Her bedenin kendine özgü kesimi vardır. Bu nedenle tesettür kıyafetlerde bedene uygun yaka, asimetri, pile ve modeller iyice incelenmelidir. Doğru seçimlerle oluşturulan kıyafetler tesettür kıyafetin sofistike tarafını güçlendirecektir.

 

 Uzun Tesettür Elbiseler Dış Görünümü Nasıl Etkiler?

 

            Uzun elbiseler en çok kullanılan ve korkusuzca, rahatça kullanılabilecek türden tesettür kıyafetlerdir. Çizgili ve desenli elbise türleri seçerken mutlaka beden ölçülerine dikkat edilmelidir ki çoğu çizgili kıyafetler giyenin üzerinde kırık çizgili olarak durmaktadır. Dolayısıyla dış görünümde çok büyük etkisi olan elbiseler kumaş, desen ve beden konusunda iyi incelenmelidir.

 

            İyi bir dış görünüm için oldukça sade bir pamuklu veya keten elbiseyi tercih edin. Gri, lacivert, haki veya bej, istediğiniz süre boyunca giyebileceğiniz renklerdir.

 

 Spor Ayakkabı ve Kot Ceketli Tesettür Elbise Nasıl Kullanılır?

 

            Elbisenizle spor ayakkabı giyiyorsanız, vücuda yakın bir model tercih edin. Beyaz spor ayakkabılar tüm kıyafetler için ideal renk oluşturur ve elbise için daha fazla hareket kazandırır. Uzun görünmek için yüksek topuklu spor ayakkabılar veya kısa ceketler giyinilmesi varsayımı yanlıştır. Doğru beden ölçülerinde seçilen ceketler ve spor ayakkabılar daima boyunuzu ve vücut bütünlüğünü daha iyi gösterecektir.

 

 Tesettür Giyimde Ayakkabılar Nasıl Kullanılmalıdır?

 

            Ayakkabı konusunda da yine boyunuz ve kilonuzu dikkate almalısınız. Uzun boylu iseniz yüksek ve apartman topuklardan kaçının. Girdiğiniz ortamda farklı görünebilirsiniz. Uzun boylular için bir çift sandalet her zaman iyidir. Uzun tesettür elbiselerin altına babetler harika yakışır. Yine de topuklu tercihiniz varsa, kısa olanları tercih edin.

 

            Bu öneriler, uzun boylular için topuklu ayakkabıların yasak olduğu anlamına gelmez. Burada da beden ve boy ölçülerinize dikkat edin. Kısa boylular için de babetler ve sandaletler yasak değildir tabii ki. Buradaki amaç doğru yükseklikte ayakkabı kullanmak ve en önemlisi rahat hareket edebilme imkanı bulmaktır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.