Tesettür Giyimde Tunik Kullanımı

Tesettür Giyimde Tunik Kullanımı

20 Nisan 2019

             Tesettür giyimde bayanların vazgeçemediği en kurtarıcı parçalardan biri tuniktir. Tesettür tunik; birçok kumaş türünden üretilen, diz veya daha aşağıda boyuyla, pantolon üstü kullanılan bir kıyafettir. Günümüzde özellikle genç tesettürlü bayanlar tarafından oldukça fazla ilgi görmektedir. Bu doğrultuda hareket eden firmalar, talebi karşılamak için birçok çeşit ve modelde tunik üretimi yapmaktadır.

 

            Tesettür tunikler, günlük kullanımda kolaylık ve rahatlık sağlarken, aynı zamanda özel günlerde de giyilebilmektedir. Önemli olan hangi tuniğin, nerede giyileceğini bilmektir. Rahatlığına, şıklığına önem veren bayanlar, gardıroplarında rahatlıkla tunik modellerine yer vermektedirler.

 

 Günlük Hayatta Tunik Kullanımı

   Günlük hayatta rahatlık ve şıklığı bir arada sağlayan tunikler tercih edilmektedir. Tunik seçimi yaparken tuniğin kumaşına dikkat edilmelidir. Mevsimine göre kumaş seçilmektedir. Yaz mevsimi için; krep, kot, penye kumaşlar öncelik taşırken, kış mevsiminde kadife, triko gibi kumaşlar tercih edilmektedir. Kumaş tercihinden sonra bedene uygun modeller seçilmelidir. Tunik modelleri oldukça fazla ve çeşitlidir. Düz kesim, düğmeli, belden açılan modeller, en çok tercih edilen modeller arasındadır. Bayanlar iş hayatında da rahatlığından dolayı tesettür tunik kullanmayı tercih etmektedirler.

 

 Özel Günlerde Tunik Kullanımı   

   Genellikle günlük hayata hitap eden tesettür tunik rahatlığından ve kombin kolaylığından dolayı bayanların gözdesi haline gelmiştir. Bundan ötürü özel günlere de uyarlanan modelleri mevcuttur. Şıklığın ve rahatlığın bir arada olmasını isteyen bayanlar özel davetlerde, düğün ve gecelerde abiye tunik modellerini kullanmaktadırlar. Farklı kumaş türleriyle, özel kesim ve modelleri ile gayet şık tunikler vardır. Üzerinde kullanılan payetler, pullar, taşlar ile şıklığına şıklık katmak isteyen bayanların ilk tercihleri arasındadır.

 Kumaş pantolonlarla, şal ve eşarpla yapılacak kombinler, uygun çanta ve ayakkabı ile tamamlanabilir.

 

 Tesettür Giyimde Tunik Fiyatları

            ​Tesettür giyimde tuniğe olan talebin sonucunda birçok tesettür firması ve markası tunik üretimi yapmaktadır. Üretimin bu kadar çok olması sonucunda tunik fiyatları hemen hemen her kesime hitap edecek fiyat aralığındadır. Kumaşın türüne ve kalitesine göre, markasına göre fiyat da değişiklik göstermektedir. Günlük tunik fiyatları abiye tuniklere göre daha uygun fiyatlıdır. Zaman zaman yapılan çeşitli indirimlerle de kaliteli ve marka tunikleri uygun fiyata almak mümkündür.


Tesettür giyimde en çok kullanılan tesettür tunik modellerini www.tesetturpazari.com/tesettur-tunik adresinde bulabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.