Tesettür Giyimde Tunik İle Kombin Nasıl Yapılmalıdır?

Tesettür Giyimde Tunik İle Kombin Nasıl Yapılmalıdır?

30 Nisan 2018

Tesettür giyimde hemen hemen her yaştan bayanın kullandığı tunikler ile doğru kombin yapmak için birçok detaya dikkat edilmelidir. Öncelikle ile vücut yapınız ile uyumlu olan tunik modellerini tercih etmelisiniz. Bunun dışında ise tunikleriniz için doğru olan pantolonları kombinlemelisiniz. Kombin yapar iken renk ve model uyumuna dikkat edildiği kadar kesim uyumuna da dikkat edilmelidir. A kesim olan bir pantolon üzerine küt kesim bir tunik şık durmayacaktır.

 

            Aynı şekilde, küt kesim pantolonların üzerine de de A kesim yani aşağı doğru genişleyen modeller uygun olmayacaktır. Aynı kural etek tunik kombinlerinde de geçerlidir. Kesim hizası aynı gelen modeller birbirlerine uyum sağlayacaktır. Tesettür tunik modellerinde renk seçimi de doğru yapılmalıdır. Birbirini sert şekilde kesen renk geçişleri yerine daha yumuşak ve estetik bir görüntü sağlayan geçişler yapılması gerekmektedir.

 

 Tesettür Kıyafetlerinde En Çok Tercih Edilen Modeller Hangileridir?

 

            Model olarak bakıldığında, tamamen kişisel sonuçlar elde edilir. Giyim tarzı ve renkleri kişilerin kendi zevkleri ile alakalıdır. Son dönemlere de kaplar, yaygın olarak kullanılmaya başlandı. Bunlar dışında ise elbise boyutlarından daha kısa, fakat bilinen tunik boylarından biraz daha uzun olan tunikleri sıklık ile görmemiz mümkün. Bunlar dışında ise son zamanlarda tulumlar da bayanların ilk tercihleri arasında yer alıyor. Tesettür tunik modasında da oldukça şık ve değişik tarzda ürünler üretildiğinden, pantolon kombinlerinde tuniklerde fazlası ile kullanılıyor.

 

 Eşarp Bağlama Teknikleri Hangi Kıyafetlere Göre Değişmektedir?

 

            Genel olarak her bayan kendine yakışan bir tekniğe alıştıktan sonra, diğer teknikleri uygulama gereği duymaz. Bu durumda tamamen kişisel bir karardır. Fakat yüz yapınız ile uygun olabilecek bağlama teknikleri kullanmanız en doğrusu olacaktır. Düzgün, orantılı ve hatlı bir yüz yapısına hemen hemen her bağlama tekniği yakışır. Fakat orantısı olmayan ve hatsız yüz yapıları için dağınık duran bağlama teknikleri yapılmalıdır. Bağlama tekniğinden sonra simetri olmaması yüzde ki orantısızlığı fazlası ile kapatacaktır.

 

            Eşarp ve şal bağlama teknikleri tercih edilen kıyafetlere göre de değişebilir. Tesettür tunik modelleri ya da elbiseler için şal kullanımı daha doğru olacaktır. Bunlar dışında ise yaz aylarında da şal kullanımı fazlası ile yapılmaktadır. Çene altından iğneleme yerine, atkı tarzı sağa ve sola atılması sıcak havalarda bunalmanızı engelleyecektir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.