Tesettür Giyimde Sonbahar Kıyafetleri Nasıl Olmalıdır?

Tesettür Giyimde Sonbahar Kıyafetleri Nasıl Olmalıdır?

28 Kasım 2018

             Kıyafetlerinizi hazırladığınızda her zaman kendinizi zinde ve hazır hissettirecek eklentiler yapmak, kıyafet bütünlüğü için önemlidir. Dışarı çıkarken veya ziyarete giderken birkaç farklı eklenti her zaman kıyafeti de olduğundan değişik gösterecektir. Tesettür giyimde bütün önemli olduğu için, farklı renklerle karmaşa yaratılmış kıyafetlerde değişim yapmak zordur. Bunun için daha çok desenli kıyafetleri düz renklerle kombinlemek avantaj sağlayacaktır. Eşarpların gücünü hiçbir zaman unutmamak da gerekir. Çünkü kıyafete derinlik kazandıracak bir parça olduğu için kıyafetin tamamlanmasında büyük rolü bulunmaktadır.

 

 Sonbahar Kıyafetleri

 

            İki takımlardan oluşan veya tuniklerin pantolonlarla birleştirildiği kıyafetler sonbahar için ideal olacaktır. Hazırlanırken kendinizin nasıl göründüğünden çok, nasıl hissettiğiniz olmalıdır. Kıyafetinizi tamamladıktan sonra birkaç aksesuar üzerinize hareket getirecektir. Sonbahar kıyafetlerinde kumaşlar yaz mevsimine oranla daha kalındır. Serin havalarda tesettüre uygun renkler bulmak zor değil. Ferace veya montlardan oluşan üst giyimler ile içten giyilen ince kıyafetlerle bütünleşebilir. Sonbahar mevsiminde yapılacak alışverişlerde diğer sezonları da düşünmek gerekir. Alacağınız tesettür kıyafetleri seneye de giyebileceğinizi düşünmek, hatta kimi kıyafeti dört mevsim giyebileceğinizi akılda tutmak iyi fikir olacaktır. Satın almış olduğunuz tesettür elbise ile kışın farklı bir kombin oluşturabileceğiniz modellere yönelebilirsiniz.

 

 Sonbahar Alışverişleri İçin İpuçları

 

            Yaz ayının bitmesi ile birçok yazlık tesettür kıyafette indirimler ve kampanyalar başlayacaktır. Her ne kadar sezon sonu ürünler olsa da, birçok kıyafetin renk ve desenlerinin uzun yıllar kullanılabileceğini unutmayın. Sonbaharda ince kumaşlardan kaçının, ani hava soğumalarına karşı korumasız kalabilirsiniz. Bunun yerine ikili tesettür takımlar, tunikler ve pantolonlarla birlikte kullanabileceğiniz kazaklara ve ceketlere ağırlık verin. Daha pastel renklere yönelmek mevsimle bütünleşik giyinmeyi sağlayacaktır. Sonbaharda kahverengi, koyu yeşil, mürdüm ve lacivert renkler tercih edilse de, bu renkleri daha canlı renkte ikinci bir kıyafetle tamamlayabilirsiniz.

 

 Sarkık ve Bol Kıyafetlerden Sıkının

 

            Her kıyafetinizin omu dikişlerinin düzgün olduğundan ve omuzlara tam olarak oturduğundan emin olun. Çünkü tesettür kıyafetlerin giyim tarzında vücudu saran modellerin olmamasına dikkat edilse de, sarkık görünmemelidir. Vücudunuzun tipine uygun giyinmek, tesettür kıyafetlerle de şık olunabileceğinin anahtarıdır. Kendinizi rahat hissettiğiniz bollukta ve boyunuza uygun uzunlukta kıyafetlere yönelmek alışverişe başlamanın birinci yoludur. Uzunluk konusunda sorun yaşayanlar küçük birkaç terzi tadilatıyla kendi bedenlerine uygun hale getirebilirler.


Sonbahar mevsiminde tercih edebileceğiniz onlarca çeşit tesettür elbise modelini www.tesetturpazari.com/tesettur-elbise adresinden inceleyebilirsiniz.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.