Tesettür Giyimde Şıklık Yarışı

Tesettür Giyimde Şıklık Yarışı

16 Eylül 2018

Özellikle son yıllarda kadınların tercih ettiği kıyafetlerden iri tuniktir. Tunik, daha çok pantolon üzerine giyilen kalçaları örtecek uzunlukta olan şık kıyafetlerdir. Tesettür tunik olarak çok daha fazla tercih edilmektedir. Pantolon ve eşarpla oluşturulan kombin, hem çok şık hem de en rahat kadın kıyafetlerinden biridir. Artık günümüzde kadınların tesettür kıyafetlerine ulaşmaları oldukça kolaydır. Son derece renkli, şık değişik kesim tuniklere birçok mağazada ulaşmak mümkün.

 

 Tesettür Kıyafetlerde Tunik Seçimi nasıl olmalıdır?

 

            Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki, dilediğiniz tarz ve modelde tunik bulmak mümkün. Tesettürlü hanımların şıklığı oldukça dikkat çekicidir. Tunikler ise bu şıklığın parçalarından biridir. Tesettür tunik rahat kullanımı açısından çok önemlidir. Gerek iş yerlerinde gerek dışarda ve evde kullanımı oldukça rahattır. Tunik kıyafet seçiminde kumaşın özelliği son derece önemlidir. Özellikle yaz sıcaklarında pamuklu, terletmeyen kumaşları seçmek en doğru seçimdir.

 

             Bahar ve yaz aylarında tuniklerde renkler de son derece önemlidir. Açık pastel renkler güneş ışınlarını çekmez ve dolayısıyla daha fazla tercih edilmelidir. Abiye tuniklerde ise, renk seçimi biraz abartılı olsa da şık bir eşarp ve pantolon ile hoş bir kombin oluşturulabilir. Yine abiye tuniklerde naylon, jarse gibi kumaşlar özellikle yaz aylarında tercih edilmemesi gereken kumaşlardır. Tesettür tunik seçerken, vücudun yapısı da dikkate alınması gerekir. Örneğin uzun boylu hanımlarda daha dar kesim ve şık volanlı tunikler kullanılabilir. Kilo sorunu olan bayanların ise tesettür tunik seçimlerinde ise daha dar kesim fazla pili ve pensli tunikleri tercih etmemek gerekir. Bu tür kesimler, vücudun hatlarını gizleyen ve dazla kiloları göstermeyen modellerdir.

 

 2018Tesettür Tunik Model ve renkleri nelerdir?

 

            2018 sonbahar ve kış tesettür tunik modelleri, biraz daha uzun, tayt ve pantolonla bir arada kullanılabilen çok şık tasarımları bulunmaktadır. Gerek mağazalardan gerekse online satış yapan sitelerden rahatlıkla temin etmek de mümkündür. Bu yılın konsepti, uzun balon etekli ve yarım düğmeli modeller fermuar aksesuarıyla zenginleştirilmiş tunik modelleri bulunmaktadır. Renk olarak da açık renkli bayanlarda lacivert, narçiçeği ve mercan renkler dikkat çekmektedir. Tesettür tunik fiyatları kumaş ve markasına göre değişiklik gösterse de hemen bütün mağaza ve alış veriş merkezlerinde %50 ve %70’e varan indirimler devam etmektedir.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.