Tesettür Giyimde Şık Olmanın Yolları Nelerdir?

Tesettür Giyimde Şık Olmanın Yolları Nelerdir?

06 Şubat 2018

Güzelliği ön planda tutmak, güzelliği ön plana çıkarmak kadının doğasında vardır. Bu durumla tesettür giyimde de karşılaşırız. Kadınların güzel görünmek adına son modelleri takip etmek de üreticiler ise bu talep yönelik arz ihtiyacını karşılamak için yepyeni modelleri piyasa sürmektedir.

 

            Fakat şıklık denilince akla daima yepyeni modeller gelmez. Kimi kadınlar klasik tesettür giyimden vazgeçmemekte, kimileri ise klasik giyimle yeni modelleri ustaca harmanlamaktadır. Tüm bu ihtiyaçlara cevap veren tesettür giyim üreticileri de her zevke uygun tasarımlar oluşturabilmek adına klasik modellerin temel özelliklerini koruyarak küçük eklemeler yapabilmektedir

 

            Kadınlar tesettür giyim ile şıklığı yakalamak adına kıyafetlerin kendi bedenleri ile uyumuna, kıyafetlerin birbiri ile uyumuna, rengine, bolluğuna, darlığına vs. dikkat etmektedir. Tüm bu açılardan dikkat edilerek yapılan giyim şık olmanın yollarını kadınlara açar.

 

 Tesettür Giyimde Şık Gözükmenin Püf Noktaları Nelerdir?

 

            Tesettür giyim denilince akla temel olarak şal, eşarp, tunik, etek, uzun kaban ve mantolar gelir. Birbirinden farklı model, renk ve ebatta olan ürünlerin kullanımı için yapılan tercihlerde ilk kriter kişilik yapısıdır. Lükse, zarafete önem veren bayanlar taşlı, kabartmalı ve parlak modellere, sadelikten yana olanlar ise düz ve klasik renklere yönelmelidir.

 

            Tesettür giyimde en can alıcı noktalardan biri de yüz yapısıdır. Yuvarlak ve dolgun bir yüze sahip bayanlar daha zayıf gözükmek adına vücudu sıkan kıyafetleri tercih etmemeli, yüz hatlarını net olarak ortaya çıkarmayan bağlama modellerini tercih etmelidir. Ayrıca, enine çizgili kıyafetler kişiyi olduğundan daha kilolu gösterdiğinden bu tür kıyafetler tercih edilmemelidir.

 

 Tesettür Giyimde Uyumlu Giyinmek İçin Neler Yapılmalıdır?

 

            Birbirini tamamlayan renklerin seçimine özellikle dikkat edilmelidir. Zıt renkler tercih edilecekse kırmızı-beyaz ya da siyah-beyaz gibi klasik modeller tercih edilmelidir. Uyumlu duran fakat çok sayıda renk barındıran kombinler şık durmayacağı, dikkat dağıtıcı birer unsur haline gelebileceği için tercih edilmemelidir. Kişi Öne çıkarmak istediği kıyafeti belli etmek için onun çevresini bir arka plan olarak düşünmeli ve noktada sadece tamamlayıcı unsurlara yoğunlaşmalıdır, Ayrıca, kıyafetin kullanım amacı da uyum açısından dikkat edilmesi gereken oldukça önemli bir unsurdur.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.