Tesettür Giyimde Pantolon Ve Tunikler

Tesettür Giyimde Pantolon Ve Tunikler

07 Haziran 2019

             Tesettür giyim, son yıllarda büyük gelimeler göstermiştir. Kadınların tesettüre ilgisi de bu alan da modacıların ortaya çıkmasına neden oldu. Tesettür ikili takım olarak giyilebilecek birçok elbise çeşidi bulunmaktadır. Ancak burada önemli olan nokta ise tesettür ikili takım oluştururken kombinasyonun en iyi şekilde sağlanmış olmasıdır.

 

            Tesettür ikili takım kombinasyonun şık olabilmesi için bazı noktalara dikkat edilmesi gerekir. Bu noktalardan bazıları şunlardır. Renk kombinasyonu, vücut kombinasyonu, aksesuar kombinasyonlarıdır. Bu kombinasyonlar doğru bir şekilde yapıldığında muhtemelen çok şık bir görüntü ortaya çıkaracaktır.

 

 Renk Kombinasyonu Nasıl Yapılmalı

 

            Renk kombinasyonları tesettür giyimde gittikçe önem kazanmaktadır. Nitekim şıklığın ve zarif görünmenin ana nedenlerinden biri de bu kombinasyonun doğru yapılmış olmasıdır. Renk kombinasyonu yapılırken özellikle birbirleriyle tam olarak uyumlu olan renklerin bilinmesi gerekiyor.

 

            Bunun dışında kişisel olarak sevilen renkler de diğer renklerle birleştirilip tarz kombinasyon sağlanabiliyor. Eğer birbirlerine aykırı olan renkler seçilirse, çok kötü bir görünüm ortaya çıkabilir. Özellikle açık renkli olan elbise tercihlerinde, açık renkli aksesuarlar kombinasyonu daha da güçlendirir. Daha farklı kombinasyonlar yapılacaksa da ilk olarak hangi renklerin birbirleriyle uyumlu olduklarına bakılması gerekir.

 

 Tesettür İkilisinden Biri Pantolon Seçimidir

           

            Eğer renk seçimi kısmı doğru yapılırsa diğer vücut kombinasyonuna geçilebilir. Pantolonlar da bu kombinlerin vazgeçilmez parçaları arasında yer alırlar. Özellikle üstte giyilecek elbisenin biçimine göre pantolon seçimi yapılmalıdır.

 

            Örneğin üstte geniş ve uzun bir tunik giyilmiş ise daha dar paçalı pantolonlar tercih edilebilir. Üste gömlek giyilmiş ise daha geniş paçalı pantolon tercihleri yapılabilir. Fakat bu tercihler kişiye göre değişiklik gösterdiğinden çok farklı kombinler de yapılabilir.

 

 Tesettür İkili Takımlarından Tunik

 

            Tunik, tesettür giyimin belki de en çok tercih edilen elbisesidir. Özellikle renk kısmında birçok çeşidi olan tunikler, hem pantolonlarla hem de eteklerle kombin edilmesiyle avantajlıdır. Tunik seçiminde en önemli nokta uzunluk ve kısalığıdır. Eğer uzun bir tunik seçilmişse pantolon, kısa tunik seçilmişse geniş bir etekle farklılık oluşturulabilir.

 

 

 Tesettür Modacıları Takip Edilebilir

 

            Tüm bunlarla beraber kişisel zevkler ön planda tutulmalıdır. Tesettür ikili takım seçiminde de bu göz ardı edilmemelidir. Daha fazla ayrıntı için tesettür modacıları da takip edilebilir.


Pantolon ve tunikten oluşan birbirinden uyumlu tesettür ikili takım modellerini www.tesetturpazari.com/tesettur-ikili-takim adresinde bulabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.