Tesettür Giyimde Ofis Şıklığı

Tesettür Giyimde Ofis Şıklığı

16 Eylül 2018

 Kadınların çalışma hayatında olan etkin yeri aracılığı ile ofislerde giyilecek kıyafetler, tarzlar ve ofis kombin seçenekleri tesettürlü bayanların da önem verdiği noktalardan biri haline gelmiştir. Kurumsal olan şirket ve iş yerlerinde çalışanlar için bir nevi üniforma niteliği taşıyan ofis kıyafetleri kurallar dahilinde şekillenmektedir. Bu nedenle de çalışılan iş yerinin standartları ve kuralları dahilinde kombin yapmak da önemlidir.

 

 Takım

 

 Çalışan insanlar için takım halindeki kıyafetler özellikle günün kurtarıcısıdır. Etek ceket şeklinde ve pantolon ceket şeklinde yapılan takımlar ile iş yerlerinde rahat ve şık kombin yapılabilir. Resmi olan yerlerdeki koyu ve sıkıcı kıyafetler yerine son trendler arasında da bulunan toprak renkler gibi tonları tercih etmek daha iç açıcı olacaktır. Takımların içine gömlek ve tunik giyerek kombini tamamlamış ve ofiste rahat bir kullanım sağlanır.

 

 Ceketler

 

 Sezonda adından söz ettiren ekose ve kazayağı desenli maskülen ceketler iş yerlerinde kullanılacak en gözde parçalardandır. Kombinin büyük bir parçasını oluşturan bu ceketle aynı zamanda uzun olanları ile tesettür giyim için kaçınılmaz bir hale gelmiştir. Kalem etekler ile ve bol pantolonlar ile uyumlu olacak topuklu ayakkabı ve düz ayakkabılar ile kullanımı mümkündür. Ayakkabı seçimi çalışan insanların uzun çalışma saatlerine dayanabilecek ve rahat hissedecekleri şekilde gerçekleşmelidir. İş dışında günlük sokak stilinizi de bu ceketler ile beraber spor ayakkabısı giyerek tamamlayabilirsiniz. Ceket tercihi yaparken dolabınızda bulunan gömlekler ile olacak uyumu sizin daha sonra yapacağınız kombin için gerekli olacaktır.

 

 Etek

 

 Uzun etek kullanımı muhafazakar giyinenler için ofis şartlarında yapacakları kombin ile şık ve rahatlık sağlıyor. Hafif açılan çan etek modelleri, kalem etekler ve pileli eteklerin de klasik çizgide olanları ofis stiline uyarlanmaktadır. Bu etekleri yine ekose desenli ceketler ile giyebilmek mümkündür. Etek ya da pantolon ile baştan aşağıya aynı rengin tonlarında parçalarını bir araya getirerek yapacağınız kombin tesettür giyim olarak uyum içinde olmanızı sağlamaktadır. Bu şekilde yapacağınız kombin seçeneklerine aksesuarları da ekleyerek bir bütün yakalanır. Çanta ve ayakkabı seçimleri giyilen kıyafete ve ortama uygun olarak seçilmelidir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.