Tesettür Giyimde Kombin Nasıl Yapılmalıdır?

Tesettür Giyimde Kombin Nasıl Yapılmalıdır?

19 Ekim 2017

Kombin denince genellikle giyilecek kıyafetlerde renk uyumunun sağlanması anlaşılır. Ancak gerçekten kombin yapılmak isteniyorsa, renk dışında başka faktörlerde göz önünde bulundurulmalıdır. Giyilecek kıyafetlerin desenleri, kullanılacak aksesuarlar, ayakkabı modeli, eşarp modeli ve deseni, kullanılacak kemer gibi birçok detaya dikkat etmek gerekir.

 Tesettür kombin yapmak ilk etapta kolay gibi görünse de aslında çok da hafife alınmamalıdır.

 

 Kombin Yaparken Dikkat Edilecek Hususlar

 

            Tesettür kombin yaparken öncelikle giyilecek kıyafetin kişinin yaşantısına, çevresine ve kültür değerlerine uygun olması önemlidir. Bir diğer önemli konu ise alış veriş yaparken alınacak kıyafetlerin kombinlenerek alınmasıdır. Yani yeni bir kıyafet almaya karar verdiğinizde veya alış veriş merkezlerini gezerken çok hoşunuza giden bir kıyafeti alacağınızda, alacağınız parçanın hangi kıyafetle kombinlenebileceğini de düşünmelisiniz. Elinizdeki hiçbir kıyafetle kombinlenemeyecek bir parça size yük olacak, dolabınızda bekleyecektir.

 

            Kıyafet tercihlerinde özellikle dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta da bir stil belirlemektir. Sadece moda diye alınan kıyafetler bir süre sonra rafa kalkabilmektedir. Bu nedenle vücudunuzu tanımanız ve gerçekten size yakışacak olan kıyafetleri tercih etmenizde fayda var.

 

            Tesettür kombin yapılırken, yaş faktörünü de göz önünde bulundurmak gerekir. Kişinin yaşına uygun kıyafet seçmesi önemlidir. Kombin yapılırken özellikle renklere dikkat etmek gerekir. Tek renk mi, birbirine çok yakın renkler mi yoksa birbirine uyumlu farklı renkler mi tercih edilecek? Renk seçiminde içinde bulunulan mevsim de önemlidir. Yaz aylarında daha açık renkler, kış aylarında daha koyu renkler tercih etmek yerinde olacaktır. Yine kombin yaparken mevsimine göre giyinmek önemlidir.

 

 Kombin Yapmak Pahalı Mıdır?

 

            Giyilecek kıyafetleri kombinlemek, sürekli yeni ve pahalı kıyafetler almak değildir. Yeni bir kıyafet alınırken bunu evdeki hangi kıyafetimle kombinlerim diye düşünmektir aslında. Ya da evdeki kıyafetlerinizde ufak tefek tadilatlar yaparak mevcut kıyafeti farklılaştırmak ve bunu başka kıyafetlerle kombinlemekte işinize yarayabilir. Kombin yapılırken mutlaka giyilecek kıyafetin rahat olması, girilecek ortamda rahat bir şekilde taşınabilmesi önemlidir. Yani insanın içinde kendini rahat hissettiği kıyafet en iyi kıyafettir. Kendi stilinizi belirleyip kısıtlı bütçelerle de çok şık ve göz alıcı kombinler oluşturabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.