Tesettür Giyimde İkili Kombinler Neler?

Tesettür Giyimde İkili Kombinler Neler?

25 Nisan 2018

Son dönemlerde tesettür giyimde hayat kurtarıcı rolü olarak ikili kombinler çok fazla tercih edilmekte. Etek ya da pantolon üzerine tesettür tunik gibi alternatiflerle tesettürlü hanımların imdadına yetişmekte. Çoğunlukla dar şekilde bir etek ya da geniş paçalı pantolon üzerine aynı renk tonlarına sahip tesettür tunik parçalarından oluşan bu kombinler spor ya da klasik tarza da uyum sağlayabilmekte. Genellikle desensiz düz modeller çok rağbet görmekte, buna rağmen motif işlemeli, farklı desen ve renklerde tesettür tunik de bulmak mümkün.

 

 İki Parçalı Takım Kombinleri

 

 Tesettür giyimde her ne kadar renk seçeneği artırılsa da sade ve klasik renkler her zaman en çok tercih edilenler arasında. Bu anlamda siyah, lacivert ya da haki tonlarında ki koyu renklere sahip ikili takımlara sahip olmanız hem rahat bir biçimde kullanıma sahip hemde şıklık katmaktadır. Bu takımlara uyumlu bir eşarp seçerek, ayakkabı olarak da kalın topuklu ya da stilettolar kombinleyerek çok zarif bir görünüm yakalanabilir.

 

 Klasik Giyim Ve Babet Uyumu

           

             Klasik giyinmeyi seven, yalnız topuklu giymeyi sevmeyen tesettürlü hanımlarda olabilmektedir. Bu anlamda Klasik olarak bir dar paça etek üzerine aynı tonlarda tunik tercih edildiğinde zarifliğe katkıda bulunabilecek şık babetler tercih edilebilir. Gündelik hayatta hem rahat hemde şık duran babetler topuklu ayakkabıyı özel günler dışında giymeyenlere şık bir alternatif olabilmektedir. Havaların ısınması ile birlikte babetler şık yüzüyle tesettürlü kadınların şıklığına şıklık katarak zarif bir görünüm katmakta.

 

            Kombini tamamlamak adına sıcak havalarda biraz geniş olabilmek şartıyla bu ikilimi kombinlerde yeterli olacaktır ama yinede dış giyim anlamında bir parça tercih edilecek ise ilkbahar yağmurlarını da göz önünde bulundurarak ikili parçanın renk tonlarında ince bir trenç kot ile kombin tamamlanabilir. Tesettür anlamında dış giyim iç giyimi kapatmaktan ziyade tamamlayıcı olacak şekilde tercih edilmelidir.

 

 Spor Stil İkili Parçalar

 

 Renk uyumu doğru bir şekilde tercih edildiğinde vazgeçilmez ayakkabılar olan sneakers ayakkabılar spor bir tarz katacaktır. Bu kombine eşarp daha klasik duracağından şal tercih etmek spor tarzda bir tesettür giyimi tamamlayacaktır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.